مقاله تلفیق دانش پایه تصاویر نوری و راداری با حد تفکیک بالا، به منظور استخراج عارضه راه در مناطق شهری با استفاده از اطلاعات بافت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۲ در رادار از صفحه ۲۷ تا ۳۴ منتشر شده است.
نام: تلفیق دانش پایه تصاویر نوری و راداری با حد تفکیک بالا، به منظور استخراج عارضه راه در مناطق شهری با استفاده از اطلاعات بافت
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استخراج راه
مقاله تصاویر راداری
مقاله تصاویر نوری
مقاله تلفیق دانش پایه
مقاله ویژگی بافت
مقاله شبکه عصبی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خصالی الهه
جناب آقای / سرکار خانم: ولدان زوج محمدجواد
جناب آقای / سرکار خانم: مختارزاده مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف اصلی این پژوهش، نشان دادن پتانسیل بالای استفاده توامان از تصاویر راداری و نوری، جهت استخراج راه می باشد. به منظور رفع نواقص الگوریتم های استخراج راه، با استفاده از داده های تک منبعی و بهبود نتایج کشف راه، الگوریتمی هوشمند جهت تلفیق این دو منبع ارائه شده است. در این تحقیق از تصاویر آیکونوس و TerraSAR-X، استفاده گردید که ابتدا بین تصاویر، هم مرجع سازی انجام گرفت و سپس ویژگی های بافت برای هر یک از تصاویر، استخراج و وارد شبکه عصبی جداگانه شدند. در نهایت با قرار دادن دو فیلتر، پیکسل هایی که در محدوده درجات خاکستری گیاه و راه های باریک قرار دارند، شناسایی شده و تصمیم گیری در مورد ماهیت این پیکسل ها به ترتیب بر مبنای خروجی شبکه عصبی، تصویر نوری و راداری انجام پذیرفت. با اجرای این الگوریتم، به ترتیب مقادیر ۷۹٫۴۲ درصد برای پارامتر RCC، ۹۳٫۵۱ درصد برای پارامتر BCC و مقدار ۰٫۲۷ برای پارامتر RMSE محاسبه شده بین خروجی الگوریتم و داده های مرجع، به دست آمد. خروجی حاصل از تلفیق دو منبع هم از لحاظ آماری و بصری نتایج قابل قبولی ارائه می دهد و هم در تشخیص راه های باریک و پیکسل های مربوط به زمینه، عملکرد بهتری دارد.