مقاله تشخیص بیماری های پوستی از راه دور: مقایسه صحت و پایایی تشخیص با معاینات حضوری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۲ در پوست و زیبایی از صفحه ۱۴۸ تا ۱۵۶ منتشر شده است.
نام: تشخیص بیماری های پوستی از راه دور: مقایسه صحت و پایایی تشخیص با معاینات حضوری
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پزشکی از راه دور
مقاله مشاوره از راه دور
مقاله بیماری های پوستی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مهدی زاده حامد
جناب آقای / سرکار خانم: آیت الهی هاله
جناب آقای / سرکار خانم: اسماعیلی نفیسه
جناب آقای / سرکار خانم: کامکارحقیقی مهران

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بیش از یک دهه است که تشخیص بیماری های پوستی از راه دور به عنوان جایگزینی بالقوه برای معاینات حضوری مورد توجه قرار گرفته است. به منظور ارزیابی کیفیت این خدمات، پایایی و صحت تشخیص ها با روش معاینه حضوری مقایسه می شوند. در این مقاله نتایج مطالعات انجام شده در خصوص مقایسه پایایی و صحت تشخیص های ارایه شده در دو روش معاینه حضوری و از راه دور مرور می گردد.
از منابع مختلف نظیر پایگاه های اینترنتی و مجلات الکترونیکی برای انتخاب مقالات منتشرشده در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ در حوزه تشخیص بیماری های پوستی از راه دور با تمرکز بر مقایسه پایایی و صحت تشخیص ها در روش از راه دور و معاینه حضوری استفاده شد.
پایایی و صحت تشخیص از راه دور، در مقایسه با معاینات حضوری بیش از ۶۰% بود. هم چنین افزایش پایایی و صحت به عواملی نظیر کیفیت تصاویر، اطلاعات بالینی، تشخیص های افتراقی، مشورت با سایر همکاران و کسب نظرات ثانویه آن ها بستگی داشت. به نظر می رسد ارایه ی اطلاعات بالینی کافی در خصوص بیماران به ارتقای پایایی و صحت تشخیص بیماری های پوستی از راه دور کمک خواهد کرد. در این صورت می توان از این روش جهت ارایه مراقبت های سلامت در مناطق دورافتاده و جمعیت های محروم استفاده نمود.