مقاله تسکین درد و چگونگی عملکرد داروهای مسکن در طب سنتی ایران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۱ در طب سنتی اسلام و ایران از صفحه ۲۸۵ تا ۲۹۲ منتشر شده است.
نام: تسکین درد و چگونگی عملکرد داروهای مسکن در طب سنتی ایران
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله درد
مقاله مسکن
مقاله مخدر
مقاله ابن سینا
مقاله طب سنتی ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی یکتا نفیسه
جناب آقای / سرکار خانم: صادق پور امید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
احساس درد از علایم اولیه بسیاری از بیماری ها می باشد و شایعترین شکایتی است که باعث مراجعه بیمار به پزشک می گردد و از دیرباز حکما در فکر تسکین قطعی و سریع آن بوده اند. در این مطالعه مکانیسم های ایجاد درد از دیدگاه طب سنتی ایران اعم از سوء مزاج مختلف و تفرق اتصال طبقه بندی گردیده و داروهای مسکن نیز بر اساس چگونگی تسکین درد، به دو دسته حقیقی که باعث از بین رفتن سبب درد و درمان قطعی می شوند و غیر حقیقی که با دو مکانیسم ترطیب و سکرآوری و تخدیرکه باعث تسکین موقت درد می گردند، تقسیم می شوند. جایگاه و روش مصرف این داروها با توجه به شدت درد و میزان توانایی بیمار و عضو درگیر مشخص می گردد.
به نظر می رسد با شناخت دقیق سبب اصلی ایجاد کننده درد و مسکن های واقعی جهت درمان دردهای موجود در اعضا مختلف می توان در میزان مصرف مسکنها و مخدرهایی که امروزه به اشکال مختلف خوراکی و تزریقی به صورت گسترده مورد مصرف می باشند، کاهش چشمگیری ایجاد کرد.