مقاله تدوین راهبرد فناوری در صنایع فولاد ایران (تحقیق موردی: شرکت ملی ذوب آهن) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۹۱ در توسعه تکنولوژی صنعتی از صفحه ۶۱ تا ۷۱ منتشر شده است.
نام: تدوین راهبرد فناوری در صنایع فولاد ایران (تحقیق موردی: شرکت ملی ذوب آهن)
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فناوری
مقاله راهبرد
مقاله ارزیابی فناوری
مقاله راهبرد فناوری
مقاله مدل هکس و مازلوف
مقاله صنایع فولاد ایران
مقاله شرکت ملی ذوب آهن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خمسه عباس
جناب آقای / سرکار خانم: مفتح محمدصادق

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه، صنایع باید همگام با تحولات فناوری حرکت نمایند و لازمه این حرکت داشتن راهبرد فناوری مناسب است. انتخاب حوزه های جدید کسب و کار، با توجه به توانمندی های صنایع از تصمیمات مهمی است که باید توسط مدیریت کلان بنگاه ها اتخاذ شود. بدین ترتیب بنگاه ضمن حفظ توانمندی های قبلی، توانمندی های لازم را جهت تولید محصولات و ارائه خدمات جدید بدست می آورد.
همانا راهبرد فناوری به کارگیری، توسعه و نگهداری کلیت دانش و توانایی شرکت است. اگرچه فناوری عامل بسیار مهمی به شمار می رود ولی به تنهایی برای تضمین موفقیت کسب و کار کافی نیست. کسب و کار موفق همانا یکپارچه سازی نوآوری فناوری با تولید و بازاریابی و مالی و نیروی انسانی در راستای تحقق اهداف تعیین شده شرکت است. اولین و مهم ترین گام در مدیریت راهبردی فناوری، تدوین یک برنامه برای تعیین اولویت های سرمایه گذاری بنگاه در حوزه فناوری برای یک افق بلند مدت است.
با توجه به قدمت شرکت ملی ذوب آهن و جهش فناورانه آن در طی سال های اخیر، در این مقاله تلاش شده با استفاده از مدل هکس و مازلوف راهبردهای فناوری این شرکت مشخص شود.