مقاله تخمین تابع تقاضای اکوتوریسم (مطالعه موردی شهر اصفهان) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۰ در علوم اقتصادی از صفحه ۳۱ تا ۴۳ منتشر شده است.
نام: تخمین تابع تقاضای اکوتوریسم (مطالعه موردی شهر اصفهان)
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مقدار تقاضای طبیعت گردی
مقاله طبیعت گردی
مقاله جاذبه های طبیعی
مقاله توسعه پایدار

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خوش اخلاق رحمان
جناب آقای / سرکار خانم: نیافرد فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: دلالی اصفهانی رحیم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گردشگری از صنایع پر سودی است که بسیاری از کشورها در آن سرمایه گذاری کرده اند و همچنین این صنعت باعث تماس کشورها با یکدیگر شده و بر فرهنگ مردم آنها نیز اثر می گذارد. امروزه با افزایش درآمد و کاهش زمان کار، تقاضا برای گردشگری افزایش یافته است. طبیعت گردی (اکوتوریسم) که زیر مجموعه ای از گردشگری به شمار می رود از جمله صنایعی است که نه تنها باعث حفظ اکوسیستم ها و ایجاد محیط سالم برای زیست می شود بلکه بخش عظیمی از هزینه های جاری کشور را تامین می کند و موجب کاهش معضل بیکاری می گردد.
ایران از دیدنی ترین مناطق جهان و اصفهان نیز یکی از زیباترین شهرهای ایران است، لیکن با وجود ظرفیت های بالای اصفهان برای جذب گردشگران، فقدان آمار قابل اطمینان، برنامه ریزی علمی را برای توسعه بازار اکوتوریسمی این شهر مشکل می گرداند.
در این مقاله گردشگران داخلی اصفهان در فروردین سال ۱۳۹۰ جامعه آماری و تعداد ۴۰۰ نفر آنان حجم نمونه این پژوهش بوده اند که با استفاده از روش آماری و استنباطی، تاثیر متغیرهای موثر بر تقاضای اکوتوریسم داخلی برآورد گردیده است.