مقاله تحلیل کارکرد پوشاک فوق مدرن در زندگی دانشجویان در کلان شهر تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۲ در هنر از صفحه ۸۷ تا ۹۸ منتشر شده است.
نام: تحلیل کارکرد پوشاک فوق مدرن در زندگی دانشجویان در کلان شهر تهران
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله الیاف هوشمند
مقاله لباس های فوق مدرن
مقاله تکنولوژی هوشمند
مقاله استتار شهری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمیان دستجردی پروانه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
از نیمه دوم قرن بیستم، با گسترش شهرها و روند روزافزون تردد در فضاهای بین شهری، فضاهای گذری یا مکان های بین شهری، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. مکان هایی که هر چند به نظر بی اهمیت می آیند ولی امکان مشخص کردن جایگاه حساس و مهم آنان در زندگی شهری امکان پذیر می باشد. مکان هایی نظیر ایستگاه های مترو و ترمینال ها که در طول شبانه روز محل تردد جمع کثیری از دانشجویان و افرادی است که درصدد استفاده بهینه از زمان خود به صورت مطالعه، انجام پروژه های کاری و یا شنیدن فایل های صوتی می باشند. در عین حال حمل تمامی ابزار و وسایل مورد نیاز آنان در فضاهای گذری امری دشوار و یا حتی در مواردی غیرممکن می باشد. از این رو نیاز به داشتن پوشاک و وسایل مجهز به تکنولوژی هوشمند، روز به روز افزایش می یابد.
در سال های اخیر طراحان مد که در زمینه طراحی لباس های فوق مدرن و هوشمند فعالیت دارند، سعی دارند تا حد امکان باعث رفع مشکلاتی نظیر حمل وسایل ضروری و کاربردی در فضاهای گذری گردند و از احساس نگرانی و اضطراب صاحبان آنان جلوگیری نمایند. تهران نیز با توجه به جمعیت و تردد شهروندان خاصه دانشجویان در اماکن عمومی آن، نیازمند توجه طراحان لباس های فوق مدرن و هوشمند می باشد. این تحقیق سعی دارد به این مساله با تمرکز بر نیاز دانشجویان به حفاظت و حمل راحت تر و سبک تر وسایل ضروری آنان بپردازد. این پژوهش از نظر هدف کاربردی، و از نظر روش توصیفی تحلیلی است. ابزار گردآوری داده ها به روش کتابخانه ای و میدانی، به صورت تهیه پرسشنامه می باشد. تعداد نمونه تحقیق ۱۵۰ نفر است که با استفاده از فرمول کوکران محاسبه شده است. این تحقیق نشان می دهد با توجه به پیشرفت تکنولوژی و مهاجرت جوانان به کلان شهرها و تردد در مکان های بین شهری از جمله ترمینال ها و ایستگاه ها، نیاز به وسایل و پوشاکی مجهز به تجهیزات و تکنولوژی هوشمند که آن ها را در برابر حوادث احتمالی محافظت نماید امری ضروری است و شهروند تهرانی که در یکی از بزرگترین کلان شهرهای دنیا زندگی می کند بدون پوشاک مجهز به امکانات رفاهی و محافظتی در برابر آسیب های احتمالی، دیگر قادر به ادامه زندگی امن و راحت نمی باشد.