مقاله تحلیل و مقایسه محتوای کتاب های فارسی پایه دوم و سوم مقطع ابتدایی از لحاظ مولفه های رفتار مدنی در سال های تحصیلی ۱۳۸۷ و ۱۳۴۶ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۰ در مطالعات برنامه درسی از صفحه ۳۶ تا ۵۵ منتشر شده است.
نام: تحلیل و مقایسه محتوای کتاب های فارسی پایه دوم و سوم مقطع ابتدایی از لحاظ مولفه های رفتار مدنی در سال های تحصیلی ۱۳۸۷ و ۱۳۴۶
این مقاله دارای ۲۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اجتماعی شدن
مقاله کتاب درسی
مقاله رفتار مدنی
مقاله تحلیل محتوا
مقاله مقطع ابتدایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مکی علمداری سارا
جناب آقای / سرکار خانم: جلایی پور حمیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
رفتار مدنی مستلزم اعتماد و احترام به دیگران یا غریبه هاست. رشد رفتار مدنی در میان اعضای جوامع کنونی که از میلیون ها افراد غریبه تشکیل شده، ضروری تر است. ظریف اینکه در جوامعی که توسعه یافته تراند (از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی) رفتار مدنی شکل غالب رفتار را در میان شهروندان تشکیل می دهد. این مقاله رفتار مدنی را در کتاب های درسی دوره ابتدایی در سازمان وسیع و تاثیرگذار آموزش و پرورش بررسی می کند. پس از مشخص کردن مقوله های رفتار مدنی، به روش تحلیل محتوا به مطالعه رفتار مدنی در کتب فارسی سال دوم و سوم ابتدایی اقدام و به مطالعه تطبیقی این کتب با کتاب های دوران پیش از انقلاب اسلامی پرداخته است. نتایج نشان می دهد که آموزش رفتار مدنی در چه بخش هایی قوی و در چه بخش هایی ضعیف بوده است.