مقاله تحلیل استنادی ده سال تولیدات علمی دانشکده دندانپزشکی کرمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۳ در پیاورد سلامت از صفحه ۱ تا ۱۲ منتشر شده است.
نام: تحلیل استنادی ده سال تولیدات علمی دانشکده دندانپزشکی کرمان
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تحلیل استنادی
مقاله پایان نامه ها
مقاله مقاله ها
مقاله دندانپزشکی
مقاله قانون برادفورد
مقاله توزیع پراکندگی مجلات
مقاله تولیدات علمی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اخوتی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: بذرافشان اعظم
جناب آقای / سرکار خانم: بذرافشان ملیحه سادات
جناب آقای / سرکار خانم: ملک پورافشار رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: مجلات علمی از عمده ترین ابزارهای انتشار یافته های پژوهشی محسوب می شوند. با افزایش تعداد و هزینه اشتراک مجلات علمی، کتابخانه ها ناگزیر به انتخاب می باشند. تحلیل استنادی از متدوال ترین روشها در انتخاب بهترین عناوین است. هدف از مطالعه حاضر تعیین مجلات هسته دندانپزشکی با استفاده از تحلیل استنادی است.
روش بررسی: ۲۷۶ عنوان از تولیدات علمی اعضای هیات علمی و دانشجویان دندانپزشکی شامل ۲۴۱ پایان نامه و ۳۵ عنوان مقاله که در دوره زمانی ۸۰-۸۹ و در پایگاه استنادی علوم منتشر شده بودند با استفاده از تحلیل استنادی ارزیابی شدند.
یافته ها: ۱۱۰۲۳ استناد از پایان نامه ها و مقالات استخراج شد. میانگین استناد در هر پایان نامه ۳۹٫۲۵ و در هر مقاله برابر با ۴۴٫۷۴ بود. بیشترین استنادات مربوط به مجلات انگلیسی و کتابها بود بطوریکه قریب به ۹۵ درصد استنادات را به خود اختصاص داده اند. بیشترین روزامدی مربوط به منابع انگلیسی و متعلق به سال های ۲۰۰۱-۲۰۰۵ و ۲۰۰۶-۲۰۱۰ بوده است. بر اساس قانون برادفورد، ۵ مجله به عنوان مجلات هسته معرفی شدند.
نتیجه گیری: انتخاب مجلات هسته علاوه بر استفاده موثر از منابع مالی، نقش موثری در پاسخ گویی به نیازهای اطلاعاتی کاربران کتابخانه های تخصصی دارد. در شرایطی که دسترسی به منابع اطلاعاتی با چالش های فراوانی روبروست، تعیین و شناسایی مجلات هسته می تواند اقدامی منطقی و هوشمندانه در بهره برداری صحیح از منابع محسوب شود.