مقاله تاثیر چای سبز در کنترل و کاهش بیماری های پریودنتال و پوسیدگی دندان – یک مرور نظام مند که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در مجله دانشکده دندانپزشکی مشهد از صفحه ۱۶۹ تا ۱۸۴ منتشر شده است.
نام: تاثیر چای سبز در کنترل و کاهش بیماری های پریودنتال و پوسیدگی دندان – یک مرور نظام مند
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پوسیدگی دندان
مقاله چای سبز
مقاله پریودنتیت
مقاله ژنژیویت
مقاله مرور نظام مند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: طحانی بهاره
جناب آقای / سرکار خانم: مستاجران احسان
جناب آقای / سرکار خانم: فقیهیان ریحانه
جناب آقای / سرکار خانم: توکل فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: احتشامی آیلین
جناب آقای / سرکار خانم: ضیایی ساناز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: چای سبز با اجزای شیمیایی فعال خود دارای خواص دارویی متنوعی از جمله آنتی اکسیدان، ضدالتهاب و ضدباکتری می باشد. اثرات بالقوه حفاظتی چای سبز بر سلامت دهان می تواند به دلیل وجود کاتچین و فلوراید موجود در آن وابسته می باشد. هدف از این مطالعه مرور نظام مند تحقیقات در دسترس برای ارزیابی اثر محصولات چای سبز بر کنترل و کاهش ژنژِیویت ناشی از پلاک و پوسیدگی دندانی می باشد.
مواد و روش ها: این مطالعه در قالب مرورنظام مند مطالعات کارآزمایی بالینی تصادفی موجود در پایگاه های داده ای PubMed، Iranmedex،GoogleScholar و Cochrane بود. مقالات بر اساس چک لیست های ارزیابی نقادانه بررسی شده و انتخاب شدند. پایان نامه های عمومی و تخصصی دندانپزشکی و داروسازی نیز بررسی گردیدند. شرکت کنندگان افراد سالم بدون بیماری سیستمیک و شدید پریودونتال بودند و مداخلات مصرف چای سبز به شکل دهان شویه، مصرف روزانه چای سبز، آدامس و به صورت مصرف موضعی بود. پیامدهای کاهش پلاک،پوسیدگی، خونریزی هنگام پروب کردن، عمق پاکت و از دست رفتن چسبندگی، شمارش استرپتوکوک موتانس و لاکتوباسیل و تغییر ترکیبات بزاق بررسی شد.
یافته ها: در نتایج جست و جو، از ۹۴ مقاله PubMed،۱۱۲ مقاله Google،۱۲۴ مقاله Iranmedex بعد از بررسی نقادانه تعداد مقالات انتخابی به ۸ عدد کاهش یافت. نتایج مطالعات در قالب دو گروه پوسیدگی و بیماری های پریودونتال تقسیم بندی و ارائه شدند.
نتیجه گیری: چای سبز می تواند تاثیر مثبتی در سلامت دهان از طریق کاهش بروز پوسیدگی و بیماری پریودونتال داشته باشد. معیارهای بکار رفته در مطالعه بیماری های پریودونتال از لحاظ بالینی باارزش تر بود و بررسی تاثیر چای سبز بر پوسیدگی دندانی نیازمند مطالعات طولانی تر می باشد.