مقاله تاثیر پر بیوتیک دیواره سلولی مخمر (Saccharomyces cerevisiae) بر شاخص میکروفلور طبیعی دستگاه گوارش فیل ماهیان انگشت قد پرورشی (Huso huso) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در زیست شناسی دریا (بیولوژی دریا) از صفحه ۸۷ تا ۹۶ منتشر شده است.
نام: تاثیر پر بیوتیک دیواره سلولی مخمر (Saccharomyces cerevisiae) بر شاخص میکروفلور طبیعی دستگاه گوارش فیل ماهیان انگشت قد پرورشی (Huso huso)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مخمر
مقاله فیل ماهی
مقاله شاخص میکروفلور روده
مقاله پربیوتیک
مقاله Huso huso

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صفابخش محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: متین فر عباس
جناب آقای / سرکار خانم: زمینی عباسعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این مطالعه به منظور ارزیابی تاثیر سطوح متفاوت پربیوتیک دیواره سلولی مخمر بر فلور دستگاه گوارش فیل ماهیان انگشت قد پرورشی (Huso huso) به مدت ۸ هفته انجام گرفت. پس از یک هفته سازگاری با شرایط پرورشی و جیره پایه، ۶۰ عدد فیل ماهی با میانگین وزنی ۳۵٫۶۹±۰٫۳۶ گرم به ۱۲ آکواریوم شیشه ای به ابعاد ۵۰±۴۵±۵۰ سانتی-متر با تراکم ۵ عدد در هر آکواریوم در قالب ۴ تیمار (۰، ۱، ۱٫۵، ۲) با ۳ تکرار (طرح کاملا تصادفی) توزیع شدند. در انتهای دوره شاخص میکروبی، جمعیت کل باکتری و نیز لاکتوباسیل های روده و مدفوع بررسی شدند. نتایج نشان داد که در ماهیان تغذیه شده با سطح ۱٫۵ درصد پربیوتیک تعداد کل باکتریایی در محیط های کشت TSA و MRS در روده ۵٫۷۴±۰٫۰۳ و در مدفوع ۹٫۰۴±۰٫۷۷ بوده که اختلاف معنی داری با گروه شاهد داشتند (p<0.05). با استناد به نتایج بدست آمده می توان اظهار نمود که سطح ۱٫۵ درصد پربیوتیک دیواره سلولی مخمر می تواند باعث بهبود میکروفلور روده فیل ماهیان انگشت قد پرورشی شود.