مقاله تاثیر مکمل فیجوال در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در شهریور ۱۳۹۱ در مجله غدد درون ریز و متابولیسم ایران از صفحه ۲۲۲ تا ۲۲۵ منتشر شده است.
نام: تاثیر مکمل فیجوال در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دیابت
مقاله افزایش فشار خون
مقاله فیجوال
مقاله افزایش چربی خون

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: تقوی سیدمرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: فریدحسینی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: رفعت پناه هوشنگ
جناب آقای / سرکار خانم: شریفیان رضوی مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: واتسون رونالد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: درمان افزایش فشار خون و اختلالات چربی خون در بیماران مبتلا به دیابت سبب کاهش قابل ملاحظه بیماری های میکروواسکولر و بیماری های کرونری قلب می گردد. فیجوال میوه نوعی درخت در مناطق استوایی است که داری مقادیر زیادی پلی فنول است که فعالیت آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد التهابی دارد. در پژوهش حاضر با توجه به ترکیب این میوه، تاثیر آن در کاهش عوامل خطرساز بیماری های قلبی – عروقی (کنترل افزایش قند خون – افزایش چربی خون و افزایش فشار خون) در بیماران دیابت تیپ ۲ بررسی گردید.
مواد و روش ها: جمعیت مورد بررسی شامل ۳۴ بیمار مرد و زن مبتلا به دیابت تیپ ۲ و در محدوده سنی ۴۰ تا ۷۵ سالگی بودند که به صورت تصادفی در ۲ گروه دارو (قرص فیجوال ۱۵۰ میلی گرم در روز) و دارونما قرار داده شدند. تفاوت آماری بین دو گروه از نظر سن، وزن و قد وجود نداشت. فشار خون، سطح کلسترول تام در سرم، کلسترول -LDL، کلسترول -HDL، تری گلیسرید، قند خون ناشتا و هموگلوبین گلیکوزیله در حالت ناشتا در شروع پژوهش و بعد از ۱۲ هفته اندازه گیری، و مقایسه گردید.
یافته ها: فشار خون در انتهای سه هفته در گروه مصرف کننده دارو کاهش یافت. هم چنین، قند خون ناشتا، هموگلوبین گلیکوزیله، تری گلیسیرید و کلسترول پس از ۱۲ هفته مصرف دارو کاهش قابل ملاحظه ای را نسبت به مصرف دارونما داشت.
نتیجه گیری: فیجوال کنترل قند خون، افزایش چربی و فشار خون را در بیماران دیابتی بهبود داد، بنابراین می تواند عوامل خطرساز بیماری های قلبی – عروقی را در بیماران تیپ ۲ دیابتی کاهش دهد.