مقاله تاثیر روش ساخت و نحوه افزودن نانوذرات کاربید سیلیسیم به مذاب بر روی ریزساختار و خواص مکانیکی نانوکامپوزیت ریختگی A356-1 wt.% SiC که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در فرآیندهای نوین در مهندسی مواد (مهندسی مواد مجلسی) از صفحه ۱۷ تا ۲۹ منتشر شده است.
نام: تاثیر روش ساخت و نحوه افزودن نانوذرات کاربید سیلیسیم به مذاب بر روی ریزساختار و خواص مکانیکی نانوکامپوزیت ریختگی A356-1 wt.% SiC
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ریخته گری گردابی
مقاله حباب زائی مافوق صوت
مقاله نانوکامپوزیت ریختگی
مقاله توزیع نانوذرات
مقاله پودر آمیژان
مقاله نانوذرات کاربید سیلیسیم
مقاله سختی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دهقان همدان علی
جناب آقای / سرکار خانم: شاهمیری محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق، به بررسی توانایی روش های ریخته گری گردابی، حباب زائی مافوق صوت و استفاده توام دو روش مذکور برای ساخت نانوکامپوزیت A356-1wt.% SiC پرداخته شد. در تمامی این روش ها، تاثیر روش افزودن پودر آمیژان (مخلوط نانوذرات و آلومینیم) به جای افزودن نانوذرات خام به مذاب نیز بررسی شد. مطالعات ریزساختاری با میکروسکوپ نوری و الکترونی روبشی نشان داد که ساخت نانوکامپوزیت با استفاده دو روش آخر و روش اول در صورت استفاده از پودر آمیژان (ریخته گری گردابی اصلاح شده) عملی است. توزیع بسیار یکنواخت نانوذرات برای نمونه ساخته شده با روش آخر به دست آمد. نانوکامپوزیت های مختلف از ساختار ریختگی ریزتری نسبت به آلیاژ برخور دارند. آزمون سختی سنجی نشان داد که سختی نانوکامپوزیت ها نسبت به آلیاژ پایه بیشتر بوده و بیشترین سختی مربوط به نمونه ای است که با روش ریخته گری گردابی اصلاح شده ساخته شده است.