مقاله تاثیر تمرینات کف لگن بر بهبود بی اختیاری ادرار در زنان: مقاله مروری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۲ در پژوهش در علوم توانبخشی از صفحه ۱۳۰۱ تا ۱۳۰۸ منتشر شده است.
نام: تاثیر تمرینات کف لگن بر بهبود بی اختیاری ادرار در زنان: مقاله مروری
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بی اختیاری ادرار در زنان
مقاله درمان های فیزیکی
مقاله تمرینات کف لگن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ترک زاده آناهیتا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بی اختیاری ادرار (urinary incontinence یاUI ) یک مشکل شایع در بین افراد بزرگسال جامعه است و اغلب در خانم ها مشاهده می شود. با افزایش سن، تعداد حاملگی و افزایش BMI، شانس ابتلا بیشتر می شود. درمان های کانزرواتیو معمولا به عنوان اولین خط درمان پیشنهاد می شوند. مداخلات فیزیوتراپی که در راس آنها تمرینات کف لگن هستند جز اصلی همین درمان های کانزرواتیو به حساب می آیند. هدف ما از این مطالعه جمع آوری و ذکر تمرینات و تکنیک های موثر در درمان و بهبود بی اختیاری ادرار است. بیان این نکات به درمانگران فیزیکی کمک خواهد کرد تا به درمان موثرتر این عارضه بپردازند.
مواد و روش ها: پژوهشگر حاضر با مراجعه به متون منتشر شده در دو دهه اخیر در پایگاه های اطلاعاتی PEDro، Science direct، Pubmed نسبت به جمع آوری داده ها و اعلام نتایج آن ها اقدام کرده است.
یافته ها: نتایج به دست آمده از مقالات منتشر شده در طی در دو دهه اخیر نشان می دهند که استفاده از تمرینات کف لگن در بهبود بی اختیاری ادرار در زنان بسیار موثر هستند.
نتیجه گیری: در اکثر مطالعات صورت گرفته، بهبودی در طول مدت درمان و بلافاصله پس از قطع آن بررسی شده است. این در حالی است که نیاز به تحقیقات بیشتری پیرامون تاثیرات درازمدت درمان وجود دارد تا روند بهبودی را پس از پایان دوره تمرینات کف لگن به صورت گسترده تری بررسی نماید.