مقاله تاثیرات اضافه نمودن ویتامین D در جیره غذایی بچه ماهیان قزل آلای رنگین کمان، Oncorhynchus mykiss با تاکید بر متابولیسم کلسیم که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۳ در شیلات از صفحه ۸۷ تا ۹۲ منتشر شده است.
نام: تاثیرات اضافه نمودن ویتامین D در جیره غذایی بچه ماهیان قزل آلای رنگین کمان، Oncorhynchus mykiss با تاکید بر متابولیسم کلسیم
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قزل آلای رنگین کمان
مقاله ویتامین D
مقاله متابولسیم کلسیم
مقاله کول کلسیفرول
مقاله آلکالین فسفاتاز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دهقان زاده سجاد
جناب آقای / سرکار خانم: زمینی عباسعلی
جناب آقای / سرکار خانم: خارا حسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ویتامین D با متابولیسم کلسیم و فسفر در ارتباط بوده و در جذب و رسوب مواد معدنی در استخوان موثر است. ماهیان تنها قادر به استفاده از ویتامین D3 می باشند و کول کلسیفرول شکلی است که به جیره غذایی ماهی ها اضافه می شود. این پژوهش روی ۱۲۰ عدد بچه ماهی قزل آلای رنگین کمان با میانگین وزنی ۳ گرم به مدت ۸ هفته در ۱۲ تانک فایبرگلاس با تراکم ۱۰ عدد بچه ماهی در هر تانک برای تعیین تاثیرات سطوح مختلف ویتامین D در متابولیسم کلسیم در ۹ تیمار غذایی و تیمار شاهد صورت گرفت. نتایج نشان داد که افزایش مقادیر ویتامین D3 به جیره غذایی باعث افزایش فسفر و کلسیم پلاسما خون و کلسیم استخوان و کلسیم بافت عضله و آلکالین فسفاتاز می شود. در این پژوهش، ویتامین D منجر به رشد و استحکام استخوان ها، کاهش بروز ناهنجاری های استخوانی، رشد و تغذیه بهتر آبزی و در نهایت تولید یک ماده غذایی بسیار مناسب در زندگی انسان می گردد.