مقاله بکارگیری تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره (تحلیل سلسله مراتبی و تاپسیس) در پیش بینی وضعیت آتی شرکت ها در تابلوهای بورس اوراق بهادار تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۰ در مهندسی مالی و مدیریت اوراق بهادار (مدیریت پرتفوی) از صفحه ۱۸۱ تا ۲۰۵ منتشر شده است.
نام: بکارگیری تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره (تحلیل سلسله مراتبی و تاپسیس) در پیش بینی وضعیت آتی شرکت ها در تابلوهای بورس اوراق بهادار تهران
این مقاله دارای ۲۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بورس اوراق بهادار
مقاله تکنیک تحلیل سلسله مراتبی فازی
مقاله تکنیک تاپسیس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دیانتی دیلمی زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: بهزادپور سمیرا
جناب آقای / سرکار خانم: عالمی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حاجی مقصودی معین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جابجایی و تغییرات در تابلوهای بورس اوراق بهادار بیانگر وضعیت شرکت در بازار سهام می باشد. از این رو پیش بینی وضعیت آتی سهام در تابلوهای بورس، یکی از مسائل با اهمیت در انتخاب سهام است.
این پژوهش به دنبال بررسی توانایی تکنیک های تصمیم گیری چند معیاره (سلسله مراتبی فازی (FAHP) و تاپسیس(TOPSIS) ) در پیش بینی وضعیت آتی شرکت ها در تابلوهای بورس اوراق بهادار تهران می باشد.
نتایج تحقیق نشان می دهد که سرمایه ثبت شده شرکت و جریان های نقدی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در پیش بینی وضعیت آتی شرکت ها هستند. همچنین توانایی پیش بینی وضعیت آتی شرکت ها در تابلوهای بورس توسط تکنیک های تصمیم گیری چند معیاره ۷۳٫۳ درصد می باشد.