مقاله به کارگیری راهبردهای تکرو برای کسب بازده مطلوب در بورس که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۸۹ در مدیریت کسب و کار از صفحه ۱۳۵ تا ۱۵۸ منتشر شده است.
نام: به کارگیری راهبردهای تکرو برای کسب بازده مطلوب در بورس
این مقاله دارای ۲۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استراتژی های تکرو
مقاله سهام با ارزش
مقاله اثر اندازه
مقاله بی قاعدگی های بازار

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حنیفی فرهاد
جناب آقای / سرکار خانم: عیوضی حمیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بررسی عملکرد استراتژی های تکرو طی سال های اخیر مورد توجه پژوهشگران و فعالان بازار سهام قرار گرفته است. اگر چه شواهد بسیاری مبنی بر سودمندی این نوع استراتژی ها در دست است، اما بیشتر آنها مربوط به بازار سهام آمریکا و کشورهای اروپایی است. این پژوهش بر آن بود تا عملکرد این استراتژی ها را در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۷ مورد بررسی قرار دهد.
مطابق با استراتژی های تکرو، برای کسب سود بیشتر باید سهام با ارزش را که دارای ویژگی هایی چون نسبت پایین قیمت به درآمد، اندازه کوچک، درصد سود تقسیمی بالا، نسبت پایین ارزش بازار به ارزش دفتری هستند خریداری نمود و سهام رشدی که دارای خصوصیاتی متضاد با سهام ارزشی هستند را به فروش رساند تا بدون تحمل ریسک اضافی بازده بالاتری کسب نمود.
در این پژوهش عملکرد استراتژی های مذکور در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی مذکور با استفاده از بازده پرتفوی هایی متشکل از سهام با شاخص های فوق الذکر و به کمک روش تحلیل داده های مقطعی موزون مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج این پژوهش نشان داد که در بازه زمانی مذکور، سهام با ارزش با نسبت پایین قیمت به درآمد، اندازه کوچک و درصد سود تقسیمی بالا، بازده بالاتر معناداری نسبت به سهام رشدی داشته اند؛ اما در مورد سهام شرکت های با نسبت پایین ارزش دفتری به ارزش بازار نمی توان گفت بازده بالاتر معناداری نسبت به سهام شرکت های با نسبت بالای ارزش دفتری به ارزش بازار دارند.