مقاله بره موم زنبور عسل و کاربرد آن برای سلامت دهان و دندان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در آذر ۱۳۹۱ در مجله دانشکده دندان پزشکی اصفهان از صفحه ۱ تا ۱۱ منتشر شده است.
نام: بره موم زنبور عسل و کاربرد آن برای سلامت دهان و دندان
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بره موم
مقاله دندان پزشکی
مقاله زنبورهای عسل
مقاله سلامت دهان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضویان سیدحمید
جناب آقای / سرکار خانم: خزاعی صابر
جناب آقای / سرکار خانم: کاظمی شنتیا
جناب آقای / سرکار خانم: سیدی سیدمظاهر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بره موم محصول کندوی عسل است که ویژگی آنتی اکسیدان دارد. سایر اثرات آن شامل خواص ضد باکتری، ضد ویروس، ضد قارچ، ضد سرطان و ضد التهاب می باشد. هدف مقاله مروری حاضر، بررسی پژوهش های انجام شده و گردآوری اثرات کاربردهای متعدد بره موم در بهبود سلامت دهان و دندان بود.
شرح مقاله: جستجو با استفاده از کلید واژه های Propolis، و با ترکیب با Oral health و Dental treatment به تنهایی یا به صورت ترکیبی در بانک های الکترونیکی فارسی مشتمل بر منابع Google و پایگاه های اطلاعات علمی: وزارت بهداشت، بانک اطلاعات مقالات علوم پزشکی ایران (Medlib.ir)، پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران (SID)، بانک اطلاعات نشریات کشور (Iran Medex) و (Magiran)، همچنین جستجو در بانک های الکترونیکی لاتین از طریق PubMed و ISI web of knowledge در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۹ صورت گرفت. ۲۲ مقاله بر اساس معیارهای ورود به مطالعه انتخاب شدند و مورد بررسی قرار گرفتند.
یافته ها: تاکنون بره موم در درمان زخم های جراحی، ماده شستشو دهنده داخل کانال، مهار فرایند پوسیدگی، درمان پریودنتیت و حساسیت عاجی، به عنوان ماده ضد قارچ و ضد باکتری در داخل کانال در پژوهش های دندان پزشکی بررسی شده است. در بیشتر مطالعات ماده مزبور اثربخشی مناسبی داشته است.
نتیجه گیری: با توجه به ویژگی های بسیار مفید مطرح شده برای این ماده از جمله اثرات ضد التهاب، ضد باکتری و ضد قارچ قوی، و از همه مهم تر تحریک سیستم ایمنی که می تواند مانع بسیاری از بیماری ها شود، به نظر می رسد این ماده پتانسیل استفاده بیشتر در علوم دندان پزشکی را دارد که نیازمند بررسی های آینده است.