مقاله بررسی پایداری امولسیون های تهیه شده از هیبرید آلومینا- نانولوله های کربنی چند دیواره در دماهای متفاوت جهت ازدیاد برداشت مخازن نفتی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۱ در پژوهش های کاربردی در شیمی (پژوهش های شیمی کاربردی) از صفحه ۷ تا ۱۴ منتشر شده است.
نام: بررسی پایداری امولسیون های تهیه شده از هیبرید آلومینا- نانولوله های کربنی چند دیواره در دماهای متفاوت جهت ازدیاد برداشت مخازن نفتی
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هیبرید آلومینا- نانولوله های کربنی چند دیواره
مقاله امولسیون
مقاله نانوسیال
مقاله ازدیاد برداشت مخازن نفتی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خسروانی سارا
جناب آقای / سرکار خانم: علائی مهشاد
جناب آقای / سرکار خانم: رمضانی علی
جناب آقای / سرکار خانم: رشیدی علیمراد
جناب آقای / سرکار خانم: ارشادی مهشید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با استفاده از روش ساده و اقتصادی شیمی تر، هیبرید آلومینا-نانولوله های کربنی چند دیواره برای تهیه امولسیون ساخته شد. امولسیون تهیه شده حاوی آب، هیبرید آلومینا- نانولوله های کربنی چند دیواره (MWCNT-Al2O3)، سورفکتانت های مناسب، ۲-پروپانول و کروسین است. مشاهدات نشان می دهد که امولسیون تهیه شده باسورفکتانت کاتیونی (CTAB) در دماهای متفاوت پایداری قابل توجهی نسبت به سورفکتانت آنیونی (SDBS) و سورفکتانت غیر یونی (TX-100) دارد. با توجه به نتیجه های آزمایش کشش بینسطحی و زاویه تماس که در انستیتوی نفت دانشگاه تهران انجام شده است، نانوسیال تهیه شده می تواند برای ازدیاد برداشت مخازن نفت به ویژه مخازن نفتی کربناتی استفاده شود. ریخت شناسی و ساختار هیبرید تهیه شده، به وسیله پراش پرتو ایکس XRD و FE-SEM مشخص شد.