مقاله بررسی هیدروبیولوژی و لیمنولوژی استخرهای پرورش بچه ماهیان تاس ماهی ایرانی (Acipenser persicus) در کارگاه شهید مرجانی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در شیلات از صفحه ۲۵ تا ۳۰ منتشر شده است.
نام: بررسی هیدروبیولوژی و لیمنولوژی استخرهای پرورش بچه ماهیان تاس ماهی ایرانی (Acipenser persicus) در کارگاه شهید مرجانی
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تاس ماهی ایرانی
مقاله زئوپلانکتون
مقاله کف زی
مقاله کارگاه شهید مرجانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قجقی فریبرز
جناب آقای / سرکار خانم: مخدوم نورمحمد
جناب آقای / سرکار خانم: قلیچی افشین
جناب آقای / سرکار خانم: علی محمدی اکبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این بررسی ۴ استخر خاکی (۲ هکتاری) پرورش بچه ماهیان تاس ماهی ایرانی انتخاب و مورد مطالعه قرار گرفتند. دوره پرورش ۳۵-۲۴ روز بود. در هر استخر بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی ستون آب و همچنین بیوماس زئوپلانکتون ها و بنتوزهای هر استخر در طول دوره پرورش اندازه گیری شد. براساس یافته های آماری، در طول دوره پرورش عوامل درجه حرارت، pH، قلیائیت کل و نیترات در استخرهای مختلف اختلاف معنی داری داشتند ولی اکسیژن و کربنات اختلاف معنی داری نداشتند. تولیدات زئوپلانکتونی را انواع مختلفی از دافنی ها، سیکلوپس و ناپلیوس آن تشکیل داده اند که غالبیت با سیکلوپس بود. حداقل و حداکثر بیوماس زئوپلانکتونی در استخرها به ترتیب ۲٫۸-۵٫۲۸ گرم در مترمکعب بود. در مطالعه کف زیان جنس Chironomous در مقایسه با انواع موجودات کف زی در استخرها غالب که حداقل و حداکثر بیوماس کف زی ها به ترتیب ۰٫۱۵۹-۰٫۱۹۴ گرم در مترمربع بود که به علت غالبیت شیرونوموس بچه ماهیان تاس ماهی ایرانی رشد خوبی را داشتند.