مقاله بررسی میزان آنتیموان و کبالت وارد شده از ظروف PET، به آبهای بسته بندی شده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در سلامت و محیط ایران از صفحه ۲۲۵ تا ۲۳۴ منتشر شده است.
نام: بررسی میزان آنتیموان و کبالت وارد شده از ظروف PET، به آبهای بسته بندی شده
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آب های بطری شده
مقاله آنتیموان
مقاله کبالت
مقاله بطری های PET

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: علی محمدی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: مولایی آقایی ابراهیم
جناب آقای / سرکار خانم: نبی زاده نودهی رامین
جناب آقای / سرکار خانم: جاهدخانیکی غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی ساسان
جناب آقای / سرکار خانم: گلدسته اکبر
جناب آقای / سرکار خانم: نظم آرا شاهرخ
جناب آقای / سرکار خانم: اصلانی حسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: فلزات سنگین از جمله آنتیموان و کبالت به عنوان دو عامل آلاینده در برخی شرایط از ظروف پلی اتیلن ترفتالات (PET) وارد آب می شوند. بنابراین اندازه گیری آنها در شرایط مختلف نگه داری مورد توجه قرار گرفت.
روش بررسی: ۵ تیمار دمایی ـ زمانی بر روی ۵ نمونه آب انجام گرفت و شرایط انبارش به صورت زیر تعریف شد: در دمای محیط بیرون و تابش نور خورشید، دمای اتاق و ۴۰oC در زمان های مختلف برای هشت هفته، دمای ۶۵oC تا شش هفته و دمای۸۰oC تا هفت روز. اندازه گیری با روش ICP-AES و آنالیز نتایج با نرم افزار SPSS انجام گرفت.
یافته ها: غلظت آنتیموان با افزایش زمان انبارش در همه شرایط دمایی و در تمام نمونه ها افزایش یافت که البته نسبت افزایش در نمونه ها متفاوت بود. در محیط بیرون، دمای اتاق و ۴۰oC افزایش غلظت آنتیموان تا زمان آخر نگه داری پایین تر از حد مجاز بود. اما در دماهای ۶۵oC و ۸۰oC با افزایش زمان مطالعه، میزان آنتیموان از حد مجاز بیشتر شد و به طور مثال اختلاف میان نمونه ۴ و ۵ معنادار بود (P£۰٫۰۵). غلظت کبالت نیز در ابتدا و در طول مطالعه بسیار پایین و کمتر از حد تشخیص دستگاه بود.
نتیجه گیری: با افزایش زمان و دما، میزان نشت آنتیموان به داخل آب زیاد می شود. همچنین تابش نور موثر است اما تاثیر دما در این مطالعه قابل توجه نبود و در این بررسی نوع ظرف از نظر شفاف یا رنگی بودن تاثیر معناداری بر میزان نفوذ آنتیموان نداشت (P>0.05).