مقاله بررسی عوامل موثر بر سنتز آلیاژ نانوساختار Fe-35%Co)100-x Crx=10) تهیه شده به روش آلیاژسازی مکانیکی (Mechanical Alloying) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۱ در نانو مواد (تحقیقات مواد نانو کامپوزیتی) از صفحه ۲۶ تا ۳۲ منتشر شده است.
نام: بررسی عوامل موثر بر سنتز آلیاژ نانوساختار Fe-35%Co)100-x Crx=10) تهیه شده به روش آلیاژسازی مکانیکی (Mechanical Alloying)
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آلیاژسازی مکانیکی
مقاله نانوساختار
مقاله سرعت آسیاکاری
مقاله عامل کنترل فرآیند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فارابی خانقاهی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: شرفی شهریار

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق، آلیاژ ۱۰۰-xCrx=10 (Fe-35%Co) به روش آلیاژسازی مکانیکی تولید شده است. هدف استفاده از این درصد آلیاژی )آلیاژ (Fe 35%Co به خاطر بالاترین مغناطش اشباعی است که این آلیاژ در بین تمام آلیاژها دارد. میزان کروم اضافه شده %۱۰ اتمی می باشد. بدین منظور مخلوط پودرهای آهن، کبالت و کروم در یک آسیاب گلوله سیاره ای با سرعت های ۳۰۰ و ۴۰۰ دور بر دقیقه و در زمان های ۰٫۷۵، ۱٫۷۵، ۳، ۱۰ و ۲۰ ساعت برای سرعت ۴۰۰ دور بر دقیقه و ۱، ۱۵، ۳۲، ۶۰، و ۹۰ ساعت برای سرعت ۳۰۰ دور بر دقیقه آسیاب شدند و از عامل کنترل فرآیند(Process Control Agent)  تفاوت برای هر یک از سرعت ها استفاده شد و تاثیر سرعت و PCA بر جوش خوردن پودرها به محفظه مورد بررسی قرار گرفته است. پودرهای حاصل در زمان های مختلف آلیاژسازی توسط روش پراش اشعه ایکس (XRD) و میکروسکوپ الکترونی روبشی  (SEM) مورد ارزیابی قرار گرفت. ساختار کریستالی با افزایش زمان آسیاکاری ریزتر شده و به حد نانومتری می رسد.