مقاله بررسی شیوع بالا بودن BMI و عوامل مرتبط در دانش آموزان پایه اول دبیرستان های شهرستان آمل که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تیر ۱۳۹۳ در مجله دانشگاه علوم پزشکی مازندران (نامه دانشگاه) از صفحه ۱۷۴ تا ۱۷۹ منتشر شده است.
نام: بررسی شیوع بالا بودن BMI و عوامل مرتبط در دانش آموزان پایه اول دبیرستان های شهرستان آمل
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نمایه توده بدنی
مقاله دانش آموزان
مقاله نوجوانان
مقاله اضافه وزن
مقاله چاقی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فرزانه منصوره
جناب آقای / سرکار خانم: نصراله پورشیروانی سیدداوود
جناب آقای / سرکار خانم: نورمحمدحسینی سیداحمد
جناب آقای / سرکار خانم: فرزانه مسعود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: روند رو به افزایش شیوع بالا بودنBMI (Body Mass Index) در کودکان و نوجوانان یک نگرانی جدی در بهداشت جامعه بوده و یکی از مشکلات عمده ای است که می تواند سبب ایجاد اختلالات و نارسایی های جسمی، روانی و اجتماعی در سال های بعد شود. عوامل متعددی ممکن است در بالا رفتن BMI نقش داشته باشند. این مطالعه به منظور تعیین شیوع بالا بودن BMI و عوامل مرتبط در دانش آموزان پایه اول دبیرستان های شهرستان آمل در سال ۱۳۹۲ انجام گرفت.
مواد و روش ها: در این مطالعه نوع توصیفی- تحلیلی ۳۷۱ دانش آموز پایه اول دبیرستان های شهرستان آمل به روش نمونه گیری طبقه ای و تصادفی انتخاب شدند. ابزار جمع آوری داده ها پرسشنامه محقق ساخته با سئالات باز و بسته حاوی سه بخش شامل: متغیرهای فردی، متغیرهای زمینه ای و متغیرهای وابسته بوده که روایی و پایایی آن مورد تائید قرار گرفت.BMI محاسبه شده به چهار دسته لاغر، طبیعی، اضافه وزن و چاق تقسیم و در نرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته ها: در گروه بندی وزن بر اساس نمایه توده بدنی یا BMI، ۷۶ نفر (۲۰٫۱ درصد) لاغر، ۲۱۵ نفر (۵۶٫۷ درصد) طبیعی، ۶۳ نفر (۱۶٫۶ درصد) اضافه وزن و ۲۵ نفر (۶٫۶ درصد) چاق بودند. بین BMI بالا و میزان کار با رایانه رابطه معنی دار وجود داشت (p=0.041). بین BMI بالا و جنس، تحصیلات پدر، تحصیلات مادر، محل سکونت، نوع مدرسه، میزان مصرف فست فود، دفعات فعالیت های ورزشی، دفعات پیاده روی، مدت تماشای تلویزیون رابطه معنی دار وجود نداشت (p>0.05).