مقاله بررسی ریزساختار و خواص مکانیکی اتصال غیر همجنس سوپر آلیاژ اینکونل ۶۲۵ به فولاد زنگ نزن ۳۱۶ آستنیتی در فرآیند لحیم کاری سخت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۲ در فرآیندهای نوین در مهندسی مواد (مهندسی مواد مجلسی) از صفحه ۴۹ تا ۶۲ منتشر شده است.
نام: بررسی ریزساختار و خواص مکانیکی اتصال غیر همجنس سوپر آلیاژ اینکونل ۶۲۵ به فولاد زنگ نزن ۳۱۶ آستنیتی در فرآیند لحیم کاری سخت
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سوپر آلیاژ
مقاله فولاد زنگ نزن آستنیتی
مقاله لحیم کاری سخت
مقاله لایه میانی
مقاله انجماد همدما
مقاله همگن سازی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: امامی آرمین
جناب آقای / سرکار خانم: شمعانیان مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: کثیری مسعود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این مقاله به بررسی ریزساختار و خواص مکانیکی اتصال غیر همجنس سوپر آلیاژ Inconel 625 به فولاد زنگ نزن آستنیتی AISI 316L با لایه میانی پایه نیکل AWS B-Ni2 به ضخامت ۱۲۰ میکرون، در فرایند لحیم کاری سخت پرداخته شده است. اتصال در دمای ۱۰۲۰oC در مدت زمان های ۳۰، ۶۰، ۱۲۰ دقیقه و هم چنین عملیات همگن سازی در دمای ۱۰۸۰oC به مدت ۴ ساعت بر روی نمونه اتصال یافته به مدت ۱۲۰ دقیقه در کوره موفلی تحت پوشش گاز محافظ آرگون انجام شده است. بررسی های به عمل آمده از ریز ساختار و خواص مکانیکی درز اتصال نشان داده است که با افزایش زمان اتصال دهی از ۳۰ دقیقه به ۱۲۰ دقیقه حجم ترکیبات بین فلزی و رسوبات در مرکز درز اتصال کاهش، و استحکام نهایی برشی از ۲۶۵Mpa به ۳۶۰Mpa افزایش یافته است. هم چنین بعد از عملیات همگن سازی، نمونه به ریز ساختاری یکدست نزدیک و استحکام نهایی برشی به ۵۲۰Mpa افزایش یافته است.