مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در یک محلول قلیایی با روش موت- شاتکی و طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در فرآیندهای نوین در مهندسی مواد (مهندسی مواد مجلسی) از صفحه ۷۵ تا ۸۵ منتشر شده است.
نام: بررسی رفتار الکتروشیمیایی فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در یک محلول قلیایی با روش موت- شاتکی و طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فولاد زنگ نزن
مقاله لایه رویین
مقاله آزمون موت- شاتکی
مقاله طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی
مقاله محلول قلیایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فتاح الحسینی آرش
جناب آقای / سرکار خانم: ایمان طلب امید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق، رفتار الکتروشیمیایی فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در یک محیط قلیایی بررسی شد. منحنی های پلاریزاسیون نشان دادند که این فولاد زنگ نزن در محیط قلیایی، رفتار رویین قابل قبولی را ارائه می دهد. نتایج آزمون های موت- شاتکی نشان داد که رفتار نیمه هادی لایه رویین فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن از نوع p-می باشد. هم چنین نتایج آزمون های موت- شاتکی نشان داد که چگالی گیرنده های الکترونی در محدوده ۱۰۲۱ بر سانتی متر مکعب قرار دارد و با افزایش زمان کاهش می یابد. نتایج طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی آشکار ساخت که با افزایش زمان تشکیل لایه رویین از ۱ به ۱۲ ساعت، مقاومت لایه رویین و مقاومت انتقال بار و در نتیجه مقاومت پلاریزاسیون افزایش می یابند که به واسطه افزایش ضخامت لایه رویین است.