مقاله بررسی خواص آنتی باکتریال گیاه آلوئه ورا بر روی باند و گاز پزشکی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۹۱ در فناوری نساجی (علوم و تکنولوژی نساجی) از صفحه ۱ تا ۸ منتشر شده است.
نام: بررسی خواص آنتی باکتریال گیاه آلوئه ورا بر روی باند و گاز پزشکی
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ژل آلوئه ورا
مقاله باند و گاز
مقاله آنتی باکتریال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رشیدی ابوسعید
جناب آقای / سرکار خانم: فراهانی سهیلا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
استافیلوکوکوس اورئوس و اکلی ای تی سی سی از جمله باکتریهای فرصت طلب بیماریزا هستند که اغلب در بیمارستان ها از طریق ملحفه و وسایل آلوده و نیز پرسنل، به بیماران دچار ضایعات پوستی و زخم، انتقال می یابند. گیاه آلوئه ورا، از جمله گیاهانی است که امروزه از خواص متعدد این گیاه در صنایع مختلف استفاده می کنند. از جمله خواصی که ژل درون برگهای این گیاه دارد می توان به آنتی باکتریال بودن آن اشاره کرد که بر علیه باکتریهای بیماریزا اثر ضد میکروبی از خود نشان می دهد.
در این تحقیق اثر ممانعتی این ماده پس از آغشته شدن پارچه های پنبه ای باند و گاز بر روی بقای باکتریهای ذکر شده مورد بررسی قرار گرفت.
قدرت ماندگاری اثرضد باکتریایی در غلظتهای ممانعت کننده برای ۲۴، ۴۸ ساعت با انتقال باند وگازهای ۱*۱سانتی مترمربع به محیط های کشت مجدد بررسی شد. کمترین غلظت بازدارنده آلوئه ورا عبارت بود از ۵ گرم بر لیتر در دمای ۶۰ درجه که حداکثر ماندگاری اثر ضد باکتری بر روی باند و گاز گزارش شد.