مقاله بررسی تطبیقی – بینامتنی تاثیر گابریل گارسیا مارکز بر ادبیات داستانی فارسی با تاکید بر مقایسه دو اثر صد سال تنهایی و بالون مهتا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در پژوهش ادبیات معاصر جهان (پژوهش زبان های خارجی) از صفحه ۴۱ تا ۵۶ منتشر شده است.
نام: بررسی تطبیقی – بینامتنی تاثیر گابریل گارسیا مارکز بر ادبیات داستانی فارسی با تاکید بر مقایسه دو اثر صد سال تنهایی و بالون مهتا
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مارکز
مقاله مدرس صادقی
مقاله صدسال تنهایی
مقاله بالون مهتا
مقاله بینامتنی
مقاله ترامتنی
مقاله ادبیات معاصر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حق روستا مریم
جناب آقای / سرکار خانم: وحیدزاده رامین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گابریل گارسیا مارکز از چهره های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آمریکای لاتین، برنده جایزه ادبی نوبل و یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان رمان نو در جهان با کتاب معروف خود، صد سال تنهایی، به شمار می رود. به نظر می آید نویسندگان ایران نیز از تاثیر این اثر مستثنی نبوده به گونه ای که بازتاب صدای وی را می توان در آثار آن ها آشکارا شنید. در بررسی حاضر از رویکرد تطبیقی بر مبنای نظریه ترامتنی ژنتی (با تاکید بر بینامتنی و بیش متنی به عنوان روشی برای تطبیق دو متن) برای شناخت تاثیر و بازتاب صدای صد سال تنهایی مارکز در کتاب بالون مهتا نوشته جعفر مدرس صادقی بهره مند خواهد شد و ارتباط های ترامتنی بین این دو اثر، با توجه به تفاوت ها و شباهت های موجود در میان شخصیت ها و رخدادها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.