مقاله بررسی ترکیبات آنتی اکسیدانی در دو عصاره الکلی و آبمیوه تمشک برگ نارونی (.Rubus anatolicus (Focke) Focke ex Hausskn) در طی رسیدن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۱ در گیاه و زیست بوم از صفحه ۱۶ تا ۲۶ منتشر شده است.
نام: بررسی ترکیبات آنتی اکسیدانی در دو عصاره الکلی و آبمیوه تمشک برگ نارونی (.Rubus anatolicus (Focke) Focke ex Hausskn) در طی رسیدن
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تمشک رسیده و نارس
مقاله فنل های کل
مقاله فلاونوئیدهای کل
مقاله متانول
مقاله اتانول
مقاله آبمیوه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قربانلی مه لقا
جناب آقای / سرکار خانم: لیوانی فصیحه
جناب آقای / سرکار خانم: ساطعی آرین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تمشک برگ نارونی (Rubus anatolicus (Focke) Focke ex Hausskn.) از تیره گل سرخیان و زیرتیره رزوئیده می باشد به صورت خودرو و فراوان در منطقه استان گلستان می روید. در طب سنتی به عنوان یک ضدالتهاب و ضدعفونی کننده قوی استفاده می شود. در این پژوهش میوه تمشک به دو صورت رسیده و نارس به طور تصادفی از دو منطقه مختلف جغرافیایی در استان گلستان (روستای حسن آباد جلین و روستای لیوان غربی بندرگز) برداشت شده است. مقدار فنل های کل با معرف فولن- سیکالتو و فلاونوئیدهای کل با روش رنگ سنجی کلرید آلومینیوم، در عصاره های متانولی، اتانولی و آبمیوه تمشک با دستگاه اسپکتروفتومتر تعیین شدند. از لحاظ نموی مقدار هر دو ترکیب فنلی در تمشک های رسیده نسبت به نارس بیش تر بود. از لحاظ اختلاف مکانی در فنل ها فقط بین تمشک های نارس در عصاره متانولی اختلاف معنی دار مشاهده شد اما در فلاونوئیدها در هر دو عصاره متانولی و آبمیوه بین هر دو تمشک شاهد اختلاف معنی دار (P<0.05) بودیم. مقدار فنل های کل در عصاره متانولی و فلاونوئیدهای کل در عصاره اتانولی نسبت به دو عصاره دیگر بیش تر بود.