مقاله بررسی تاثیر دمای بارریزی و زمان همزدن بر سختی، استحکام کششی و ریزساختار کامپوزیتA356-ZrSiO4 تولید شده به روش ریخته گری گردابی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۳ در فرآیندهای نوین در مهندسی مواد (مهندسی مواد مجلسی) از صفحه ۹۱ تا ۹۸ منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر دمای بارریزی و زمان همزدن بر سختی، استحکام کششی و ریزساختار کامپوزیتA356-ZrSiO4 تولید شده به روش ریخته گری گردابی
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کامپوزیت زمینه فلزی
مقاله آلیاژ A356
مقاله زیرکون
مقاله ریخته گری گردابی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عبدالهی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: نصیری زینب
جناب آقای / سرکار خانم: بهاروندی حمیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق کامپوزیت زمینه فلزی A356-ZrSiO4 با استفاده از روش ریخته گری گردابی یا اختلاط مستقیم تولید گردید. با استفاده از این روش پودر زیرکون (ZrSiO4) با متوسط اندازه ذرات ۱ میکرون به آلیاژ مذاب A356 اضافه و سپس مخلوط حاصل در قالب فولادی ریخته گری شد. تاثیر پارامترهای دما و زمان همزدن بر سختی، استحکام کششی و ریزساختار کامپوزیت در شش حالت مختلف مورد بررسی قرار گرفت. جهت ارزیابی ریزساختار از میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) و برای بررسی خواص مکانیکی از آزمون کشش و سختی در هر شش حالت استفاده شد. نتایج حاصل نشان داد که در دمای ۷۵۰ درجه سانتیگراد با افزایش زمان هم زدن، استحکام و سختی افزایش و در دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد با افزایش زمان مخلوط کردن، استحکام و سختی کاهش می یابد.