مقاله بررسی تاثیر استفاده از فعالیت های زبانی در بالا بردن مهارت خواندن و درک مطلب زبان آموزان ایرانی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در نوآوری های مدیریت آموزشی (اندیشه های تازه در علوم تربیتی) از صفحه ۳۵ تا ۴۳ منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر استفاده از فعالیت های زبانی در بالا بردن مهارت خواندن و درک مطلب زبان آموزان ایرانی
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خواندن درک مطلب
مقاله فعالیت های زبانی
مقاله همکاری
مقاله مهارت زبانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پوراحمدی ماهپاره

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این تحقیق بررسی تاثیر فعالیت های زبانی بر روی پیشرفت مهارت خواندن و درک مطلب زبان آموزان ایرانی می پردازد. افراد شرکت کننده در این تحقیق ۱۰۲ دانشجوی سال اول رشته زبان انگلیسی هستند که با روش نمونه گیری تصادفی از میان گروه دانشجویان انتخاب شده اند و سپس به دو گروه تجربی و کنترل تقسیم شدند. در طول پژوهش به گروه تجربی تمرین های خواندن فعالیت های زبانی و به گروه کنترل تمرین خاصی داده نشد.
هر دو گروه ۳ سری تست در طول تحقیق دریافت کردند. تست استاندارد کمبریج “کت” در ابتدای تحقیق به عنوان پیش- تست و هم در انتهای تحقیق به عنوان پست- تست داده شد. هر دو گروه همچنین یک تست غیراستاندارد به عنوان تست نهایی در پایان ترم درسی دانشگاه دریافت کردند. تجزیه تحلیل و بررسی نتایج به دست آمده از تست ها پیشرفت چشم گیری در عملکرد گروه تجربی در مقایسه با گروه کنترل نشان داد که بیانگر تاثیر چشم گیر فعالیت های زبانی در بالا بردن مهارت خواندن و درک و همچنین توانایی زبانی این گروه بود.