مقاله بررسی اثر کاتچین چای سبز بر تشنجات ایجاد شده با پنتیلن تترازول در موش سوری نر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مهر و آبان ۱۳۹۲ در فیض از صفحه ۳۳۱ تا ۳۳۷ منتشر شده است.
نام: بررسی اثر کاتچین چای سبز بر تشنجات ایجاد شده با پنتیلن تترازول در موش سوری نر
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کاتچین چای سبز
مقاله تشنج
مقاله پنتیلن تترازول
مقاله صرع
مقاله موش سوری نر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حیدریه نسرین
جناب آقای / سرکار خانم: نیک زاد حسین
جناب آقای / سرکار خانم: جمشیدی آرانی طیبه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: صرع شایع ترین اختلال عصبی پس از سکته مغزی می باشد. گیاهان دارویی با داشتن مواد دارویی متنوع طبیعی و خواص متفاوت، گزینه مناسبی برای کشف داروهای جدید جهت مداوای صرع می باشند. در این تحقیق اثر کاتچین چای سبز بر تشنجات ناشی از تزریق درون صفاقی پنتیلن تترازول (PTZ) در موش سوری نر مورد بررسی قرار گرفت.
مواد و روش ها: در این مطالعه موش های سوری نر نژاد NMRI در ۶ گروه (۸=n) دوزهای مختلف کاتچین (۲۰۰، ۱۵۰، ۱۰۰، ۵۰، ۲۵ mg/kg) و یگ گروه (کنترل) نرمالین سالین، دریافت کردند و بعد از ۳۰ دقیقه به هر حیوان ۸۰ mg/kg  پنتیلن تترازول به منظور ایجاد تشنج تزریق شد. تمامی تزریقات به صورت درون صفاقی انجام گرفت. سپس، زمان شروع حملات تشنجی و مدت زمان هر یک از مراحل تشنج در گروه های آزمایش و کنترل اندازه گیری و ثبت گردید.
نتایج: نتایج بررسی نشان داد که دوزهای۱۰۰ mg/kg ، 150 و ۲۰۰ باعث تاخیر در شروع حملات تشنجی (آستانه تشنج) و فازهای ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ تشنج نسبت به گروه کنترل می شوند (۰٫۰۰۱>P).
نتیجه گیری: در مجموع می توان گفت تزریق درون صفاقی کاتچین سبب ایجاد تاخیر در شروع حملات در فازهای مختلف تشنج می گردد.