مقاله بررسی اثر همزمان جفت کننده های ایزو سیانات (HMDI) و مالئیک انیدرید (MAPE) بر روی خواص مکانیکی چند سازه آرد چوب- پلی اتیلن سنگین که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۲ در تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران از صفحه ۲۹۰ تا ۳۰۰ منتشر شده است.
نام: بررسی اثر همزمان جفت کننده های ایزو سیانات (HMDI) و مالئیک انیدرید (MAPE) بر روی خواص مکانیکی چند سازه آرد چوب- پلی اتیلن سنگین
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله چندسازه چوب پلاستیک
مقاله جفت کننده
مقاله ایزوسیانات
مقاله روزن ران
مقاله آزمون مکانیکی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شاکری عبداله
جناب آقای / سرکار خانم: صفدری وحیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: روح نیا مهران
جناب آقای / سرکار خانم: نوربخش امیر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جفت کننده ها در فرآورده های چند سازه چوب پلاستیک نقش مهمی را در بهبود اتصال بین فیبرهای چوبی قطبی و ماده زمینه پلاستیک غیر قطبی بازی می کنند. افزودن مقدار مطلوب جفت کننده ها به مخلوط چوب پلاستیک باعث می شود تا مقاومت مکانیکی چنین فرآورده ای به میزان قابل توجهی افزایش یابد. مالئیک انیدرید (MAPE) و ایزوسیانات (HMDI) جزء رایج ترین جفت کننده های فرآورده های چند سازه چوب پلاستیک هستند که این پژوهش به بررسی مقدار بهینه هر یک از این جفت کننده ها، به صورت انفرادی و ترکیبی پرداخته است. به همین منظور آرد چوب و پلی اتیلن سنگین با هر یک از جفت کننده ها، مالئیک انیدرید (MAPE) و ایزوسیانات (HMDI) به تنهایی در مقادیر ۲ و ۴ درصد و به صورت ترکیبی (%۱MAPE + %1HMDI) و (%۲HMDI + %2MAPE) در دستگاه روزن ران دوماردونه ناهمسوگرد اختلاط یافته و توسط دستگاه قالب گیری تزریقی، نمونه های آزمون مکانیکی ساخته شدند. نتایج حاصل از آزمون های مکانیکی نشان داد که افزودن جفت کننده MAPE به مقدار ۴ درصد و جفت کننده HMDI به مقدار ۲ درصد، سبب افزایش خواص کششی و خمشی فرآورده های چوب پلاستیک گردید. همچنین نمونه های ساخته شده با ۲ درصد از جفت کننده های HMDI و MAPE به صورت ترکیبی سبب بهبود خواص کششی و خمشی و به ویژه مقاومت به ضربه شد.