مقاله بررسی اثر مهاری اسانس زیره کوهی (Bunium persicum Boiss) بر اسهال ایجاد شده با روغن کرچک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۳ در مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمان از صفحه ۱۳۹ تا ۱۵۰ منتشر شده است.
نام: بررسی اثر مهاری اسانس زیره کوهی (Bunium persicum Boiss) بر اسهال ایجاد شده با روغن کرچک
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حرکات
مقاله روغن کرچک
مقاله گیاهان دارویی
مقاله زیره کوهی
مقاله اسهال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جلیل زاده امین قادر
جناب آقای / سرکار خانم: نبی زاده حسین
جناب آقای / سرکار خانم: مهام مسعود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: زیره کوهی، از خانواده Apiaceae و میوه آن حاوی مقادیر زیادی روغن فرار می باشد که در طب سنتی به عنوان یک گیاه دارویی و بومی استفاده می شود.
روش: اسانس زیره کوهی توسط دستگاه کلونجر با استفاده از روش تقطیر با آب استخراج گردید. میزان دوز کشنده ۵۰ درصد (LD50 یا %۵۰، Lethal dose) بر اساس روش لورک تعیین شد. تاثیر اسانس با دوزهای مختلف (۲۰-۸۰mg/kg)، بر روی زمان عبور مواد و اسهال القا شده با روغن کرچک بر روی موش های صحرایی با دامنه وزنی ۲۲۰-۲۰۰ گرم از هر دو جنس ارزیابی گردید.
یافته ها: مقدار LD50 برابر با ۳۷۵ mg/kg محاسبه گردید. تغییرات رفتاری مربوط به مسمومیت در این دسته از حیوانات، شامل عدم تعادل، کاهش فعالیت حرکتی یا جابه جایی، عدم تحرک، تنفس سطحی و سریع و زمین گیری جانبی بود. دوز ۲۰mg/kg در مقایسه با آتروپین، باعث مهار بیشتر و دوز ۴۰mg/kg اثراتی مشابه با آتروپین ایجاد کرد. تاثیر دوزهای اشاره شده به لحاظ آماری ۰٫۰۵>P معنی دار بود. تاثیر اسانس به همراه آتروپین، به مقدار ناچیزی افزایش می یابد. اسانس زیره (۸۰ mg/kg و ۲۰) به شکل وابسته به دوز، معیارهای مربوط به اسهال را تخفیف می دهد و به طور واضحی، در برابر اسهال القا شده محافظت می نماید. حداکثر اثر اسانس، شبیه لوپرامید بود که به عنوان موثرترین و پر کاربردترین داروی ضد اسهال مصرف می گردد.
نتیجه گیری: یافته های اولیه این تحقیق نشان می دهد که اسانس این گیاه، دارای مواد بیولوژیکی فعال است که باعث بروز اثرات ضد اسپاسمی و ضد اسهالی می شود و موید استفاده از این گیاه در طب سنتی برای رفع مشکلات گوارشی می باشد.