مقاله بررسی اثر لیزر کم توان برکاشت مو در طی یک جلسه تابش بر واحدهای فولیکولی استخراج شده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۱ در لیزر پزشکی از صفحه ۳۰ تا ۳۳ منتشر شده است.
نام: بررسی اثر لیزر کم توان برکاشت مو در طی یک جلسه تابش بر واحدهای فولیکولی استخراج شده
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کاشت مو
مقاله لیزر کم توان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عزیزجلالی میرهادی
جناب آقای / سرکار خانم: طبایی سیدمهدی
جناب آقای / سرکار خانم: برنجی اردستانی هدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تحریک زیستی با نور توسط لیزرهای کم توان دیر زمانی است که در جوامع پزشکی مطرح است و تاکنون تاثیر لیزر کم توان در درمان بسیاری از بیماری ها نشان داده شده است. امروزه، در برخی مطالعات اثر لیزر کم توان در درمان آلوپسی آندروژنتیک بررسی شده است. یکی از مهم ترین محدودیت های استفاده از لیزر کم توان در درمان ریزش مو لزوم تکرار جلسات درمانی در طی مدت زمان مشخص است که اغلب به سختی مورد پذیرش بیماران قرار می گیرد. این مطالعه جهت بررسی اثر لیزر کم توان در کاشت مو در طی یک جلسه تابش بر فولیکول های استخراج شده طی عمل جراحی طراحی و اجرا شده است.
روش بررسی: تعداد یک صد عدد واحد فولیکولار در دو سمت اسکالپ به صورت قرینه برای بیماران کاشته شد که فولیکول های مربوط به یک قسمت قبل از کاشت به مدت ۲۰ دقیقه تحت تابش اشعه لیزر قرمز با طول موج ۶۶۰ نانومتر، فرکانس ۸۰ هرتز و توان ۱۰۰ میلی وات قرار داده شد. بیماران در ماه سه و شش بعد از عمل از نظر میزان رشد مو در هر سمت با گروه شاهد (سمت چپ همان بیمار) مقایسه و ارزیابی شدند. بیماران در ماه سه و شش بعد از عمل از نظر میزان رشد مو در هر سمت با گروه شاهد (سمت چپ همان بیمار) مقایسه و ارزیابی شدند.
نتیجه گیری: به نظر می رسد که یک جلسه تابش لیزر کم توان در نتیجه موهای پیوند شده به روش جراحی تاثیر معنی داری ندارد.