مقاله بررسی اثر ضد میکروبی عصاره اتانولی برگ و شاتون های فندق (corylus avellana) در تعدادی از رویشگاه های طبیعی و دست کاشت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۱ در گیاه و زیست بوم از صفحه ۱۰۳ تا ۱۱۶ منتشر شده است.
نام: بررسی اثر ضد میکروبی عصاره اتانولی برگ و شاتون های فندق (corylus avellana) در تعدادی از رویشگاه های طبیعی و دست کاشت
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اثر ضد میکروبی
مقاله برگ
مقاله شاتون
مقاله عصاره اتانولی و فندق

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مراقبی فرهنگ
جناب آقای / سرکار خانم: تیموری مریم
جناب آقای / سرکار خانم: حیدری هدی
جناب آقای / سرکار خانم: خانجانی شیرازی بابا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فندق (corylus avellana) بومی اروپا ، آسیای صغیر و قفقاز است. پرورش درخت فندق از زمان های قدیم معمول بوده و کشت آن در اروپا از قرن چهاردهم میلادی رو به توسعه گذاشته و به تدریج در مناطق حوزه مدیترانه متداول شده است. رومی ها و یونانی ها فندق را برای درمان استفاده می کردند و ارزش غذایی آن را می دانسته اند. کشت درخت فندق در ایران از زمان های بسیار قدیم متداول بوده و پیدایش آن را از نظر گیاه شناسی به عصر نیولیتیک زمین شناسی نسبت می دهند ولی تاریخ دقیق کشت آن مشخص نیست.
در این پژوهش اثر عصاره اتانولی برگ و شاتون فندق بر روی هشت باکتری Bacillus subtilis, Bacillus cereus , luteus, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa Micrococcus, Escherichia coli, Klebsiella pneumonia و Yersinia enterocolitica بررسی شد. اثر عصاره ها با اثر دو آنتی بیوتیک سفتی زوکسیم و سیپروفلوکساسین مقایسه شد. نتایج نشان داد که فعالیت ضد میکروبی عصاره اتانولی شاتون و برگ رویشگاه های مختلف اثرات متفاوت دارد. عصاره برگ ها دارای خواص ضد میکروبی بیش تری نسبت به شاتون بودند. پایه های دست کاشت دارای خواص ضد میکروبی بیش تری نسبت به پایه های جنگلی بودند.