مقاله برآورد تمایل به پرداخت ساکنین مجتمع های مسکونی باغ آپارتمانی در شهر اصفهان (مطالعه موردی: منطقه ناژوان و منطقه ۴ شهرداری) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۰ در فصل نامه جغرافیایی چشم انداز زاگرس از صفحه ۷ تا ۲۱ منتشر شده است.
نام: برآورد تمایل به پرداخت ساکنین مجتمع های مسکونی باغ آپارتمانی در شهر اصفهان (مطالعه موردی: منطقه ناژوان و منطقه ۴ شهرداری)
این مقاله دارای ۱۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله باغ آپارتمان
مقاله تمایل به پرداخت
مقاله اصفهان
مقاله cvm

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بیدرام رسول
جناب آقای / سرکار خانم: نصراصفهانی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: جانقربان الهام

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
توجه و حفاظت از عواملی چون آرامش، آسایش، سلامت جسمی و روانی، محیط زیست پاک، فراغت و. .. که تاکنون به شکلی بدون برنامه و با شتاب هرچه فزون تر در حال تخریب است، از اهم دغدغه های دست اندرکاران شهرها و به ویژه کلانشهرهای کشورهای جهان محسوب می گردد. در ایران نیز افزایش روند شهرنشینی و شکل گیری کلانشهرهای بزرگ باعث گردیده بخش اعظم فضاهای مناسب موجود در داخل محدوده شهرهای بزرگ با فشردگی و تراکم بالا برای استفاده های سکونت و فعالیتهای شهری اختصاص یابد و هم اکنون مشکل کمبود فضاهای باز در مراکز جمعیتی بزرگ به یکی از مسائل مهم زندگی شهری تبدیل گردیده است. از طرفی با توجه به بحران کمبود زمین و افزایش جمعیت و نابودی اراضی و باغ ها برای ایجاد آپارتمان های مسکونی و به تبع آن افزایش آلودگی ها و کمبود فضای سبز سرانه، ایده باغ آپارتمان به وجود آمد تا نشان دهد که چگونه می توان طبیعت را با محیط زندگی انسان تلفیق کرد. در این پژوهش، مروری بر مبانی باغ آپارتمان گردیده و سپس با استفاده از روش تحلیلی- توصیفی و نیز تحلیلی-علی ونیز روش CVM به برآورد تمایل به پرداخت ساکنین این گونه مجتمع های مسکونی پرداخته شده است. روش جمع آوری داده ها نیز از طریق پرسشنامه می باشد. نتایج نشان می دهد که از تعداد ۳۰۰ نفر شهروند مورد مصاحبه قرار گرفته، ۲۶۷ نفر یعنی در حدود ۸۹% افراد تمایل به سکونت در باغ آپارتمان داشته اند و از میان آنها، ۴۳% افراد حاضر بوده اند همان قیمت مسکن معمولی در منطقه مورد نظر را بپردازند، ۳۲ % حاضر بوده اند ۱۵۰ هزار تومان بیشتر از قیمت مسکن معمولی در منطقه مورد نظر بپردازند و درصد بسیار کمی هم حاضرند مبلغ بیشتری بپردازند که در نهایت این اضافه قیمت از ۷۵۰ هزار تومان بیشتر از قیمت مسکن معمولی تجاوز نمی کند.