مقاله اولین گزارش پشه گال زای بید (Rabdophaga heterobia (Dip.: Cecidomyiidae از ایران و بررسی برخی از ویژگی های زیستی آن در استان آذربایجان غربی (مقاله کوتاه علمی) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در اسفند ۱۳۹۰ در نامه انجمن حشره شناسی ایران از صفحه ۹۷ تا ۱۰۰ منتشر شده است.
نام: اولین گزارش پشه گال زای بید (Rabdophaga heterobia (Dip.: Cecidomyiidae از ایران و بررسی برخی از ویژگی های زیستی آن در استان آذربایجان غربی (مقاله کوتاه علمی)
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: هاشمی خبیر زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی سیدابراهیم
جناب آقای / سرکار خانم: هریس کیت
جناب آقای / سرکار خانم: حنیفه سیامک

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
درختان بید به جنس Salix و خانواده بیدیان Salicaceae تعلق دارند. جنس بید در جهان تقریبا ۵۲۶ گونه دارد که ۵۲۰ گونه آن در نیم کره شمالی و ۶ گونه آن در نیم کره جنوبی پراکنش دارد. تاکنون ۱۱ گونه بید بومی و دو گونه غیربومی از مناطق مختلف کشور گزارش شده اند(Mozafarian, 2004) . گونه های مختلف بید به لحاظ مصارف مختلف در صنایع، به ویژه تهیه عرق بید، تهیه کاغذ، تولید تخته خرده چوب، ساخت لوازم مهندسی پزشکی، صنایع دستی (تهیه انواع سبد)، داروسازی، حفاظت خاک، ایجاد پوشش گیاهی و کمربند سبز شهری، تولید دانه گرده و شهد برای زنبور عسل و در جنگل داری به عنوان گونه پیش گام در پارک سازی و طراحی فضای سبز اهمیت زیادی دارند.