انتقال مطالب از کارت های نکته برداری به متن اصلی.

اگر از سیستم پردازش کلمه، برای نوشتن نکاتتان استفاده کرده اید، می توانید نکات خود را بدون دوباره تایپ کردن آنها به متن منتقل کنید.

اگر همه نکاتتان را در یک فایل ساده تحت عنوان نکات نوشته اید. شروع به نوشتن پیش نویسی خود کنید. در آغاز این فایل نکات (همان طور که تایپ می کنید نکات شما به پایین می روند) زمانی که شما به یک نکته خاصی نیاز دارید. مرورگر را به پایین ببرید تا آن را پیدا کرده نشانه گذاری کنید و یا مثل یک کادر آنها را برش زده و مرورگر را بالا آورده به طرف متن و آن متن را بر روی صفحه مانیتور قرار دهید.

زمانی که شما چند فرمان جدید را یاد بگیرید ، سیستم پردازش کلمه، بر روی کارکردهای کامپیوتر تقریباً شبیه یک ماشین تحریر عمل می کند. اگر شما از پردازش کلمه برای ذخیره نکات استفاده نکرده اید، اکنون باید همه مطالب را برروی هم جمع کنید و همانند یک ماشین تحریر معمولی تایپ کنید. شما می توانید طرح کلی خودتان را بر روی صفحه نمایش قرار دهید تا راهنما نوشتن شما باشد. روش اول: طرح کامل باید بر روی فایل قرار گیرد و شما می توانید اطلاعات را همان طور که متن پیش می رود بر روی صفحه نمایشی، در زیر هر سرفصل تایپ کنید. همچنین می توانید مطالب خود را به هر قسمت مشخص از طرح که خواستید منتقل کنید.این روش به شما اجازه می دهد تا هر بخش از مقاله را که می خواهید و یا هر بخشی را که دوست دارید مورد مقایسه قرار دهید. «کیم ولز» از این تکنیک برای آماده کردن مقاله تحقیقاتی خود استفاده کرد.

کارکردن روی طرح کلی توسط پردازشگر کلمه

طرح کلی

  • تاثیر تلویزیون بر روی کودکان A. مسأله، تاثیر تلویزیون بر روی کودکان و به ویژه، تاثیرات آن بر روی پیشرفت زبان افراد جوان. B. این مسأله مهم است، زیرا آمار نشان می دهد بچه ها زمان خیلی زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کنند. بدون شک تلویزیون بر فرایند ذهنی و عادات گفتاری افراد جوان تاثیر می گذارد و ممکن است مهارت های زبان آنها را بهبود ببخشد.

یک راه حل اختیاری مهم برای زمانی که تعداد نکات شما از ۱۲ تا بیشتر است، این است که هر کدام را با یک سرفصلی کوچک نشانه گذاری کنید. زمانی که به یکی از انها نیازمند بودید از برنامه جستجو استفاده کرده، نکته ها را کادربندی کنید و سپس آنها را به متن انتقال دهید. فهرست نوشته این سرفصل های مخصوص را نیز جداگانه نگهداری اگر شما هر نکته را در یک فایل جداگانه ضبط کرده و از یک کلمه رمز متفاوت برای هر کدام استفاده کنید، هر زمانی که خواستید می توانید کارتان را متوقف کنید و از کامپیوتر بخواهید که فایل مورد نظر شما را بخواند و یا آن را کپی کند. برای مثال، فرض کنید که شما نکته هایتان را فایلی بندی کرده اید و به وسیله شماره، نام مؤلف و یا هرکلمه رمزی مربوط به طرحتان مثل: زمان تلویزیون، سوء استفاده تلویزیون، فرضیه، تلویزیون و زنان، نشانه گذاری کرده اید. (نکته: نام فایل معمولاً به ۸ حرف محدود می شود). اکنون شما خیلی سریعتر از زمانی که مجبور بودید برای برای پیدا کردن نکته مورد نظر (درست)، تمام نکات را مرور کنید، می توانید به نکات دسترسی پیدا کنید. اگر چه شما باید لیست ضبط شده اسامی فایل ها و محتوای هر فایل را نگه دارید.

منتقل کردن نمودار به متن

شما می توانید نمودار هایی را طراحی کرده و به متن منتقل کنید. بعضی از کامپیوترها این امکان را می دهند تا نمودارهای لوله ای، خطی و دایره ای همانند صفحه های عریض و یا دیگر طراحی های اصلی را ایجاد کنید. بعضی از نرم افزارهای کامپیوتری دارای نمودارهای از پیش آماده ای هستند که می توانید از آن استفاده کنید. بعضی از این  مطالب باعث تقویت کیفیت متن ارائه شده ی شما می شوند.

بعد از اینکه نموداری ایجاد کرده و آن را به محلی در متن منتقل کردید، اگر نمودار به راحتی روی یک صفحه تنظیم می شود، صفحه ی کاملی از آن را به طور جداگانه در زیر مرجع قرار دهید. اما زمانی که چندین مورد پیچیده دارید که خواننده را از پیام متن منحرف می سازد، آنها را در قسمت ضمیمه قرار دهید.در همه ی موارد برای شماره گذاری، نشانه گذاری، ارائه جداول و توضیحات از قواعد تبعیت کنید و در آخر، تنها زمانی که لازم است از نمودار استفاده کنید. نمودار ها را جایگزینی برای نثر مستحکم و خوب قرار ندهید و زمانی که اطلاعات شما بی ثبات است، از آنها برای خیره کردن و منحرف کردن خواننده استفاده نکنید.