مقاله الگوی استقرار مدیریت کیفیت فراگیر در مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ایران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در حکیم از صفحه ۱۱۲ تا ۱۲۳ منتشر شده است.
نام: الگوی استقرار مدیریت کیفیت فراگیر در مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ایران
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استقرار مدیریت کیفیت جامع
مقاله مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی
مقاله ایران
مقاله الگوی عملیاتی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مظفری مصیب
جناب آقای / سرکار خانم: عابدسعیدی ژیلا
جناب آقای / سرکار خانم: پازارگادی مهرنوش
جناب آقای / سرکار خانم: علوی مجد حمید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بهبود کیفیت خدمات در هر سازمانی نیازمند الگوی عملیاتی به منظور هدایت فعالیت های بهبود کیفیت است. هدف این مطالعه، طراحی الگوی استقرار مدیریت کیفیت فراگیر در مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ایران بود.
روش کار: الگو، با استفاده از اطلاعات سامانه های کیفیت اورژانس ۱۱ کشور، تجارب استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و با در نظر گرفتن نیم رخ فعلی مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ایران تدوین گردید و با استفاده از نظرات ۱۶ نفر از خبرگان که به وسیله یک پرسش نامه ۲۰ گویه ای جمع آوری شده بود تعیین اعتبار گردید.
یافته ها: الگو با میانگین ۰٫۱۵±۴٫۳۸ از مجموع پنج امتیاز، تعیین اعتبار گردید. طبق الگو، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی با ساختار نیمه متمرکز، در سطوح ملی، منطقه ای و استانی دیده خواهد شد. انتزاع وظایف حاکمیتی و اعتباربخشی از وظایف تصدی گری محور الگو می باشد. ایجاد رکن هماهنگی اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی، ایجاد مرکز پیام مشترک با پلیس، آتش نشانی و جمعیت هلال احمر، دوشاخه کردن خدمات اورژانس، ایجاد گروه های کیفیت، شورای منطقه ای و شورای عالی کیفیت، واحد هماهنگ کننده کیفیت، واحد نظارت، مراکز ثبت داده، واحد آمار و اطلاع رسانی، واحد ارتباط با بیمار و معاونت آموزشی و پژوهشی رهنمودهای اساسی این الگو هستند.
نتیجه گیری: استقرار الگو می تواند به افزایش موفقیت استقرار مدیریت کیفیت فراگیر، ایجاد زمینه خودارزیابی، رضایت مندی بیماران، افزایش رضایت و توانمندی کارکنان، استقرار نظام اعتباربخشی، استقرار رویکرد مبتنی بر شواهد و مشارکت بیشتر بخش خصوصی بیانجامد.