مقاله اقدامات تامینی و موقتی در دعاوی حقوق مالکیت صنعتی؛ (مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و موافقتنامه تریپس) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۱ در پژوهش های حقوق تطبیقی (مدرس علوم انسانی) از صفحه ۱ تا ۲۴ منتشر شده است.
نام: اقدامات تامینی و موقتی در دعاوی حقوق مالکیت صنعتی؛ (مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و موافقتنامه تریپس)
این مقاله دارای ۲۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ضمانت اجرا
مقاله دعاوی حقوق مالکیت صنعتی
مقاله اقدامات تامینی و موقتی
مقاله تدابیر مرزی
مقاله موافقتنامه تریپس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جوهری مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: شهبازی نیا مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: مهاجری علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اقدامات تامینی و موقتی، از قبیل دستور موقت، تامین دلیل، تامین خواسته و تعلیق ترخیص، از مهم ترین تدابیر قانونی در فرایند دادرسی عادلانه و منصفانه در رسیدگی به دعاوی حقوق مالکیت فکری است که در فصل سوم موافقتنامه سازمان جهانی تجارت درباره جنبه های تجاری حقوق مالکیت فکری (تریپس) مورد توجه ویژه قرار گرفته است. در مقررات ناظر به حقوق مالکیت فکری ایران، این موارد کم و بیش مورد توجه قرار گرفته است. لکن تحقیق حاضر نشان می دهد که قانون جدید نسبت به قانون سابق در این زمینه، نه تنها ما را در وضع بهتری قرار نداده، بلکه نواقص و ابهاماتی را ایجاد کرده که در قانون قبل وجود نداشت. آیین نامه اجرایی قانون جدید در تلاش برای رفع این اشکال ها، موادی از قانون و آیین نامه گذشته را به صورت جسته گریخته و غیر منسجم، اقتباس کرده و در پاره ای از موارد فراتر از قانون رفته است.
در این مقاله، ضمن نقد و بررسی قانون جدید و آیین نامه اجرایی آن و مقایسه اش آن با موافقتنامه تریپس، پیشنهادهایی برای اصلاح قانون ارایه ارائه شده است.