مقاله افزایش نفوذ منابع تولید پراکنده توسط جایابی هم زمان منابع تولید پراکنده و سیستم های ذخیره ساز انرژی در شبکه های توزیع که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۲ در مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران – الف مهندسی برق از صفحه ۵۷ تا ۶۵ منتشر شده است.
نام: افزایش نفوذ منابع تولید پراکنده توسط جایابی هم زمان منابع تولید پراکنده و سیستم های ذخیره ساز انرژی در شبکه های توزیع
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله افزایش نفوذ منابع تولید پراکنده
مقاله الگوریتم ژنتیک
مقاله جایابی هم زمان
مقاله سیستم های ذخیره ساز انرژی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بیابانی ناصر
جناب آقای / سرکار خانم: رمضانی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: فلقی حمید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
منابع تولید پراکنده افزون بر مزایای بسیار زیادی که برای سیستم قدرت به همراه دارند، دارای معایبی نیز هستند. افزایش نفوذ این تجهیزات در سیستم قدرت، در کنار اثرات مطلوبی چون کاهش توان دریافتی از شبکه بالادست، می تواند به اضافه بار در زمان های کم باری سیستم منجر شود. از این رو در مطالعات اخیر، تلاش های فراوانی برای رفع موانع افزایش نفوذ این منابع صورت گرفته است. استفاده از سیستم های ذخیره ساز انرژی یکی از روش هایی است که با جلوگیری از عیوب ممکن منابع تولید پراکنده، می تواند باعث افزایش نفوذ این منابع در سیستم های قدرت شود. سیستم های ذخیره ساز انرژی با ذخیره سازی انرژی در ساعات کم باری و تحویل آن به شبکه در ساعات پیک، می توانند افزون بر کاهش تلفات شبکه توزیع، نفوذ منابع تولید پراکنده را نیز افزایش دهند. در این مقاله پس از تشریح مسایل مکان یابی منابع تولید پراکنده و سیستم های ذخیره ساز انرژی، جایابی هم زمان منابع تولید پراکنده و سیستم های ذخیره ساز انرژی با هدف کاهش تلفات شبکه توزیع ارائه شده است. نتایج به دست آمده با استفاده از الگوریتم ژنتیک نشان می دهد مکان یابی هم زمان منابع تولید پراکنده و سیستم های ذخیره ساز انرژی نسبت به جایابی جداگانه آنها، می تواند نفوذ منابع تولید پراکنده را افزایش داده و تلفات شبکه توزیع را به مقدار بیشتری کاهش دهد.