مقاله ارزیابی مزایا و معایب کراچ و واکر: مروری بر مقالات، مقاله مروری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۱ در پژوهش در علوم توانبخشی از صفحه ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۱ منتشر شده است.
نام: ارزیابی مزایا و معایب کراچ و واکر: مروری بر مقالات، مقاله مروری
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کراچ
مقاله واکر
مقاله ضایعات نخاعی
مقاله فلج مغزی
مقاله پاراپلژی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: کریمی محمدتقی
جناب آقای / سرکار خانم: کمالی اردکانی مصطفی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تعداد افرادی که از وسایل کمکی برای ایستادن و راه رفتن استفاده می کنند در حال افزایش است. انواع مختلفی از واکر و کراچ برای بهبود عملکرد افراد طراحی شده است، ولی تجویز این وسایل بر طبق ملاک هایی است که به لحاظ کلینیکی آزمایش نشده است. به علاوه تفاوت بین کراچ و واکر واضح نیست، این که کدام نوع از واکر مناسب است و همچنین تفاوت بین طراحی های جدید و قدیمی واکر و کراچ موضوعی است که به آن پرداخته نشده است. بنابراین هدف از مقاله مروری حاضر پاسخ به سوالات ذکر شده بود.
مواد و روش ها: یک جستجوی الکترونیک در پایگاه های اطلاعاتی PubMed،ISI web of science  و Embase از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۲ انجام گردید. عنوان و خلاصه مقالات بر طبق معیارهای انتخاب ارزیابی شدند. کیفیت مقالات از طریق ابزار Black and Down مورد ارزیابی قرار گرفت.
یافته ها: حدود ۲۴ مقاله برای تحلیل نهایی انتخاب شدند. کیفیت اکثر مطالعات پایین بود و بیشتر تحقیقات روی نمونه های طبیعی انجام شده بود. به علاوه، فقط بعضی پارامترها مثل نیروی اعمالی به پا در حین راه رفتن و مصرف انرژی ارزیابی گردید است. شواهد در دسترس برای تشخیص عملکرد واکر و کراچ کافی نیست.
نتیجه گیری: بر طبق مطالعات تحقیقی انجام شده، تفاوت بین انواع مختلف واکر و کراچ و مزایای واکر نسبت به کراچ واضح نیست. تاثیر طول کراچ و واکر بر کارایی نمونه ها بحث برانگیز است. به علاوه تعداد نمونه های اندک مطالعات، نتیجه گیری محکم را تحت تاثیر قرار داده است. بنابراین انجام مطالعات بزرگ تر برای تست و ارزیابی انواع مختلف کراچ و واکر روی افراد معلول توصیه می شود.