مقاله ارزیابی برونداد علمی اعضای هیات علمی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه استنادی Scopus تا پایان سال ۱۳۹۱ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۳ در علوم پزشکی صدرا از صفحه ۲۱۳ تا ۲۲۲ منتشر شده است.
نام: ارزیابی برونداد علمی اعضای هیات علمی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه استنادی Scopus تا پایان سال ۱۳۹۱
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله علم سنجی
مقاله برونداد علمی
مقاله Scopus
مقاله دانشکده پیراپزشکی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جمالی جمشید
جناب آقای / سرکار خانم: معنوی فر لیدا
جناب آقای / سرکار خانم: جمالی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ارزیابی و شناخت وضعیت پژوهشی هر دانشگاه امکان برنامه ریزی و سیاست گذاری برای آن دانشگاه را مهیا می کند. این مطالعه با هدف بررسی وضعیت تولیدات علمی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد براساس پایگاه اطلاعاتی Scopus تا پایان سال ۱۳۹۱ انجام شده است. این مطالعه بصورت توصیفی و به روش علم سنجی صورت گرفته است. اطلاعات مورد نیاز این پژوهش که شامل مقالات محققین دانشکده پیراپزشکی مشهد بود در اردبیهشت ۱۳۹۲ از پایگاه استنادی Scopus استخراج گردیده است. پس از ارائه اطلاعات توصیفی از اعضای هیات علمی دانشکده و مدارک بازیابی شده، از تحلیل استنادی برای ارزیابی برونداد علمی گروه و دانشکده استفاده گردید.H-Index دانشکده پیراپزشکی مشهد ۱۳ و بالاترین H-Index و نسبت استنادات به مقالات مربوط به گروه بینائی سنجی (به ترتیب ۱۱ و ۶٫۶۷) بود. بیشترین تعداد تولید علم دانشکده پیراپزشکی مشهد مربوط به سال ۲۰۱۱ (۲۷ مدرک) بود. فعال ترین نویسندگان دانشکده پیراپزشکی مشهد دارای ۴۲ و ۳۹ مقاله بودند که مجموعا %۶۵٫۸۵ مقالات دانشکده با همکاری این دو نفر نگارش شده است. نویسنده اول یا مسوول %۴۶٫۳۴ (۵۷ رکورد) مقالات دانشکده پیراپزشکی از اعضای هیات علمی خود دانشکده بودند. تولید علم در دانشکده پیراپزشکی مشهد سیر صعودی دارد. میزان همکاری های علمی اعضای هیات علمی دانشکده پیراپزشکی مشهد در تالیف مقالات مشترک بالاتر از میانگین مشارکت در تولیدات علمی در کشور می باشد. فزایش بودجه پژوهشی، تقویت ساختارهای پژوهشی (مراکز تحقیقات مرتبط)، جذب اعضای هیات علمی جدید، پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی از جمله راهکارهای افزایش برونداد علمی دانشکده محسوب می شود.