مقاله ارایه مدل بهینه سازی چند هدفه برای تصمیمات توام موجودی و قیمت گذاری درحالت زمان های تدارک احتمالی (نمایی و یکنواخت) با استفاده از الگوریتم ژنتیک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۳ در تحقیق در عملیات در کاربردهای آن (ریاضیات کاربردی) از صفحه ۳۱ تا ۴۶ منتشر شده است.
نام: ارایه مدل بهینه سازی چند هدفه برای تصمیمات توام موجودی و قیمت گذاری درحالت زمان های تدارک احتمالی (نمایی و یکنواخت) با استفاده از الگوریتم ژنتیک
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بهینه سازی چند هدفه
مقاله برنامه ریزی غیرخطی
مقاله اندازه انباشته
مقاله قیمت گذاری
مقاله زمان تدارک احتمالی
مقاله الگوریتم ژنتیک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی زینب
جناب آقای / سرکار خانم: اسمعیلی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمی یقین رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
برای صنایع تولیدی، هماهنگی تصمیمات بازار و تقاضا با دیگر جنبه های زنجیره تامین مانند تولید و توزیع نه تنها مفید و کاربردی بوده بلکه ضروری و لازم به نظر می رسد. هماهنگی این تصمیمات، رویکردی را جهت بهینه سازی سیستم به جای بهینه سازی مجزای اجزا پیشنهاد می کند که کارایی زنجیره و نیز سازمان را بهبود بخشد. در این مقاله، مدلی چند هدفه برای بهینه سازی همزمان تقاضا و تامین ارایه می شود به گونه ای که با ماکزیمم سازی توام سود خرده فروش و سطح سرویس به مشتری با زمان های تدارک احتمالی، قیمت فروش، اندازه انباشته خرده فروش و نقطه سفارش دهی، تعیین می شود. مساله در دو حالت زمان تدارک یکنواخت و نمایی مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به اهمیت قیمت گذاری محصولات و تاثیر آن بر روی سود و تقاضا، تقاضا تابع کلی از قیمت در نظر گرفته شده است. مدل چند هدفه غیر خطی حاصل با استفاده از الگوریتم ژنتیک (GA) حل و تحلیل می گردد. در پایان مطالعه عددی همراه با تحلیل حساسیت بر روی پارامترهای کلیدی مدل، ارایه می گردد.