مقاله ارائه فرمولاسیون جدید برای سوسیس کم چرب و عملگرا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۳ در علوم غذایی و تغذیه از صفحه ۱۳ تا ۲۴ منتشر شده است.
نام: ارائه فرمولاسیون جدید برای سوسیس کم چرب و عملگرا
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سوسیس
مقاله عملگرا
مقاله کم چرب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زینال زاده الناز
جناب آقای / سرکار خانم: میزانی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: چمنی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: گرامی عباس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: ارتباط چربی رژیم غذایی به خصوص کلسترول با بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی – عروقی و چاقی مفرط به اثبات رسیده است و موجب افزایش تقاضای مصرف کنندگان و تاﮐﻴﺪ مجامع علمی ﺑﻴﻦ المللی به مصرف محصولات غذایی کم چرب و کم کالری شده است. لذا فرآورده گوشتی کم چرب و کم کالری به عنوان محصول غذایی سالم و عملگرا می تواند مورد توجه باشد.
مواد و روش ها: در این بررسی جهت کاهش میزان چربی، کلسترول و کالری و تولید سوسیس عملگرا، از جایگزینی ۲۵ درصد از گوشت پرچربی (۱۷%) با نوعی فیبر رژیمی (Z-trim با منشاء ذرت) به مقادیر %۱٫۲ و %۱٫۷ همراه با گلوکونات کلسیم (۲۰% مقدار مورد نیاز روزانه) بعنوان منبع کلسیم، استفاده گردید و نمونه های تولیدی تحت آزمون های فیزیکو شیمیایی قرار داده شد.
یافته ها: نتایج این تحقیق حاکی از کاهش %۳۲ الی %۶۳ چربی، %۳۵٫۶۸ الی %۵۱٫۳۶ کلسترول و %۲۷٫۸۰ الی %۴۶٫۴۵ کالری، در تیمارهای مختلف نسبت به نمونه شاهد بود.
نتیجه گیری: کاربرد توام Z trim و گلوکونات کلسیم ویژگی های فیزیکوشیمیایی، تغذیه ای و کیفیت امولسیون سازی تیمارهای کم چرب را بهبود بخشیده و فرمولاسیون جدید حاوی %۱٫۷ فیبر رژیمی بعنوان محصول کم چرب و عملگرا معرفی گردید.