مقاله ارائه الگوریتمی با روش تاگوچی چندپاسخه به منظور متعادل سازی خطوط مونتاژ در صنعت خودرو (مطالعه موردی: گروه صنعتی سایپا) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در پژوهشگر (مدیریت) از صفحه ۷۹ تا ۹۶ منتشر شده است.
نام: ارائه الگوریتمی با روش تاگوچی چندپاسخه به منظور متعادل سازی خطوط مونتاژ در صنعت خودرو (مطالعه موردی: گروه صنعتی سایپا)
این مقاله دارای ۱۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله متعادل سازی خط مونتاژ
مقاله روش تاگوچی چند پاسخه
مقاله آزمایش های شبیه سازی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حکمی گیلانی نیکو
جناب آقای / سرکار خانم: موحدی محمدمهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مهم ترین موضوع ها در بحث متعادل سازی خط مونتاژ، کنترل جریان محصول و ساخت به منظور دستیابی به جریان پیوسته مونتاژ و ساخت می باشد. در این مقاله، مساله متعادل سازی یک خط مونتاژ خاص در شرکت خودروسازی سایپا در نظر گرفته شد. یک الگوریتم به منظور متعادل سازی خطوط مونتاژی که دارای مشاغل و وظایف مشابهی هستند که باید توسط چند کارگر و در یک زمان واحد انجام شوند، معرفی شد. در این روش، انتظار می رود که الگوریتم پیشنهادی در مواردی که کارها به طور همزمان در یک مسیر موازی تکمیل می شوند، موثر باشد. به منظور اندازه گیری اثربخشی الگوریتم پیشنهادی، معیارهای عملکرد که شامل تعداد کل ایستگاه های مونتاژ، تعداد کل کارگران، و بهره وری خط می باشند، در نظر گرفته شدند. در نتیجه استفاده از الگوریتم پیشنهادی با توجه به در نظر گرفتن عواملی از قبیل سیکل زمانی، تعداد مجاز کارگران در یک ایستگاه مونتاژ، و زمان بیکاری مجاز هر کارگر، راه حل هایی به منظور اندازه گیری این معیارها تعیین شدند. با این حال، این راه حل ها به ما هیچ اطلاعی در رابطه با به حداقل رساندن تعداد ایستگاه های مونتاژ و تعداد کل کارگران، همچنین به حداکثر رساندن کارآیی خط نمی دهند. بنابراین، از روش تاگوچی چندپاسخه به منظور بررسی سطوحی از عواملی که به طور مستقیم تحت تاثیر معیارهای عملکرد سیستم هستند، استفاده شد.