مقاله اثر عصاره آبی چای سبز و بسته بندی با اتمسفر اصلاح شده بر ماندگاری گوشت چرخ شده ماهی کپور نقره ای (Hypophthalmichthys molitrix) در دمای یخچال که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در شیلات از صفحه ۷۱ تا ۸۰ منتشر شده است.
نام: اثر عصاره آبی چای سبز و بسته بندی با اتمسفر اصلاح شده بر ماندگاری گوشت چرخ شده ماهی کپور نقره ای (Hypophthalmichthys molitrix) در دمای یخچال
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عصاره آبی چای سبز
مقاله گوشت چرخ شده ماهی کپور نقره ای (Hypophthalmichthys molitrix)
مقاله بسته بندی با اتمسفر اصلاح شده
مقاله دمای یخچال
مقاله عمر ماندگاری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نوغانی فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: ارشادلنگرودی هادی
جناب آقای / سرکار خانم: جلیلی سیدحسن
جناب آقای / سرکار خانم: کوچکیان صبور انوشه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
عصاره چای سبز به دلیل داشتن ترکیبات پلی فنلی با خواص ضدباکتریایی و ضدویروسی به عنوان یک آنتی اکسیدانی قوی شناخته شده است. در این پژوهش، تاثیر سه عامل کاهش دما (۵-۳ درجه سانتی گراد)، عصاره آبی چای سبز (GTE) (به میزان (800 ppm و MAP (به نسبت ۵۰:۵:۴۵ برای گازهای N2:O2:CO2) بر تغییرات شیمیایی و حسی SCM، در مقایسه با بسته بندی معمولی (AP)، در دمای یخچال مورد بررسی قرار گرفت. نتایج روند تغییرات پراکسید (PV) نشان داد که بعد از ۴ روز، تمام تیمارها در مقایسه با AP، اثر محافظت کنندگی معنی داری بر اکسیداسیون روغن موجود در SCM دارند (P<0.05). استفاده از GTE و MAP به صورت جداگانه و به خصوص به شکل ترکیبی موجب کندتر شدن نرخ تشکیل اسیدهای چرب آزاد (FFAs) گردید، چرا که بر خلاف تیمار AP، افزایش این شاخص فقط در روز ۱۶ بررسی معنی دار بود. مقدار مواد واکنش گر با تیوباربیوتیک اسید (TBARS) نمونه شاهد در روز ۱۶ از حداکثر مجاز گذشته و به ۰٫۲۱±۲٫۵۱ میلی گرم رسید. استفاده از GTE اثر قابل ملاحظه ای بر روند افزایشی شاخص TBARS نمونه ها در مقایسه با AP نداشت (P>0.05). روند تغییرات pH در تمامی تیمارها صعودی بوده و تیمارهای GTE و یا MAP، بر افزایش pH موثر نبودند. در ارزیابی های حسی، تیمار MAP در مقایسه با تیمار GTE، امتیاز کیفی کل بالاتری کسب نمود و اختلاف معنی داری با MAP+TE در دمای یخچال نداشت. در مجموع MAP+GTE به عنوان تیمار منتخب و موثر در افزایش عمر ماندگاری SCM در شرایط نگهداری در یخچال، توانست زمان ماندگاری را حداقل ۴ روز بهبود بخشد.