مقاله آلودگی مواد غذایی با منشا دامی به آفلاتوکسین M1 و B1 در ایران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مهر و آبان ۱۳۹۳ در مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین از صفحه ۴۹ تا ۵۹ منتشر شده است.
نام: آلودگی مواد غذایی با منشا دامی به آفلاتوکسین M1 و B1 در ایران
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آسپرژیلوس
مقاله آفلاتوکسین M1
مقاله آفلاتوکسین B1

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمودی رزاق
جناب آقای / سرکار خانم: گلچین علی
جناب آقای / سرکار خانم: حسین زاده ندا
جناب آقای / سرکار خانم: قجربیگی پیمان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه: آفلاتوکسین ها سموم قارچی هستند که بیماری آفلاتوکسیکوزیس را در حیوان های اهلی و انسان ایجاد می کنند و از عوامل ایجادکننده ناهنجاری های مادرزادی و کارسینوژنی هستند. آفلاتوکسین M1 از مشتقات هیدروکسیله شده آفلاتوکسین B1 است که در کبد دام تولید و قسمتی از آن وارد شیر میشود.
هدف: مطالعه به منظور ارزیابی مطالعه های انجام شده در ایران در زمینه آفلاتوکسین در فرآورده های غذایی با منشا دامی انجام شد.
مواد و روش ها: این مطالعه مروری سیستماتیک بر روی مطالعه های منتشر شده در موسسه ها و مراکز مختلف تحقیقاتی و آموزشی کشور انجام شد که از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۲ در زمینه مواد غذایی با منشا دامی از لحاظ حضور و تعیین مقادیر آفلاتوکسین با استفاده از روش های مختلفی همچون HPLC و ELISA گزارش شده بودند. این اطلاعات از پایگاه های علمیPubMed ،Science Direct ،SID ، Mag Iran و سایر بانک مقاله ها جمع آوری شدند.
یافته ها: بررسی ها نشان دهنده آلودگی %۱۰۰ شیرهای مصرفی به آفلاتوکسین M1 در اغلب نقاط کشور بود. میزان آلودگی در شیرهای پاستوریزه مصرفی شهر تهران نسبت به سایر شهرها کم تر بود. میزان آفلاتوکسین B1 گزارش شده در گوشت و سایر فرآورده های با منشا دامی در حد جزئی بود.
نتیجه گیری: مشاهده آلودگی بالا در شیر و فرآورده های آن ضرورت تجدید در تبیین استانداردی برای آفلاتوکسین در فرآورده های لبنی با منشا دامی و خوراک دام را نشان می دهد. استفاده از روش های مناسب جهت خنثی سازی این سم در صنعت شیر و لبنیات باید بیش تر مورد توجه قرار گیرد.